El emeği ürünler Çerkezköy AKM’de sergileniyor

El emeği ürünler Çerkezköy AKM’de sergileniyor
Yayınlama: 20.01.2022
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi ve TEMEK işbirliği ile Mahalle Evlerinde düzenlenen Meslek Edinme Kurslarında kursiyerlerinin el emeği, göz nuru ile ürettiği ürünler Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik günlerinde Çerkezköylüler ile buluşuyor

Çerkezköy Belediyesinin Bağlık, Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü (TEMEK) ile ortaklaşa düzenlediği Meslek Edindirme kurslarında dikiş, nakış, rölyef, ev tekstili, takı ve tasarım, el sanatları gibi kurslarda kursiyerlerimizin ürettiği el emeği göz nuru eserler artık Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde Çerkezköylüler ile buluşuyor.

AKM’DE ETKİNLİK GÜNLERİ SERGİLENECEK

Atatürk Kültür Merkezi’nde tiyatro, konser vs. gibi etkinlik olduğu günlerde Mahalle Evlerinde kurslara devam eden kursiyerlerin ürünlerini sergilediğini ve satış yaptığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kurslarımıza devam eden kursiyerlerimizin el emeği göz nuru dökerek ürettikleri birbirinden güzel ürünler artık etkinlik günlerinde Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’mizin girişinde sergilenecek. Etkinliklerimize katılan hemşehrilerimiz Mahalle Evlerimizin Atatürk Kültür Merkezi girişinde etkinlik günlerinde açık olacak stantlarını gezerek, istedikleri ürünleri satın alabilecekler” dedi.

SATIŞ YAPILABİLECEK

Bu sayede Mahalle Evleri kursiyerlerinin ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştıracağını ve pazarlayacağını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay,  “Etkinlik günlerinde Atatürk Kültür Merkezimizde kursiyerlerimiz stant açarak Meslek Edindirme Kurslarımızda kendi ürettikleri ürünleri Çerkezköylüler ile buluşturup, pazarlayacak. İnşallah istedikleri satışları da yaparak ve aile bütçelerine katkı yaparlar” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.