Yontar, Malkara OSB’nin sorunlarını Meclis’e taşıdı

Yontar, Malkara OSB’nin sorunlarını Meclis’e taşıdı
Yayınlama: 09.02.2024
A+
A-

CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, tüm OSB’ler gibi Malkara OSB’nin de kriz ortamından etkilendiğini belirterek, Malkara OSB’nin sorunlarını anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, Tekirdağ Malkara OSB’nin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.

Konuşmasında çözüm önerilerini de anlatan Yontar, şunları kaydetti: “Ülkemizdeki kriz ortamından tüm OSB’ler gibi Malkara OSB de etkilenmiş olup pek çok sorunla yüz yüzedir. 10 işletmeden 8’i mali ve finansal tedbirlerden olumsuz etkilenmekte, her 4 işletmeden 3’ü krediye erişimde zorlanmaktadır. Milyonlarca liralık yatırım yapan işletmeciler istihdam edecek ara eleman bulma konusunda zorlanmaktadır çünkü nitelikli eğitim veren teknik ve mesleki liseler teşvik edilmemektedir. Çözümü, OSB’lerin içine mesleki ve teknik Anadolu liselerinin yapılması, ailelerin, öğrencilerin bu meslekler konusunda bilgilendirilmesi ve teşvik edilmesidir. Malkara OSB’nin diğer bir sorunu doğalgazın OSB’ye getirilmemesi ve çok sık yaşanan elektrik kesintileridir. Acilen 9 kilometrelik doğal gaz hattının döşenmesi ve TEİAŞ’ın yeni trafo ve elektrik santralini OSB’ye kurması gerekmektedir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.