‘Fuar Yönetimi’ eğitimi verildi

‘Fuar Yönetimi’ eğitimi verildi
Yayınlama: 13.08.2023
A+
A-

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 13 – 15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Trakya’nın ilk ve tek endüstriyel fuarı, 7. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı başta olmak üzere tüm fuar yönetimlerini kapsayan “Fuar Yönetimi Eğitimi” gerçekleştirildi. Eğitimde, fuarlarda sonuca ulaşmak için gerekli püf noktalar anlatıldı

Üye firmalarının gelişimlerini arttırmak adına eğitimlerini sürdüren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, ticaretini arttırmak ve yeni pazarlara açılmak adına önem taşıyan fuarlarda yapılması gerekenler ile ilgili Fuar Yönetimi Eğitimi, düzenledi. Çerkezköy TSO İhracat Danışmanı Ali İhsan Özeroğlu tarafından verilen eğitimde, katılımcı üyeler detaylı şekilde bilgilendirildi.

ETKİLİ SATIŞ VE İZLEME TEKNİKLERİ

Fuarda ziyaretçiye karşı yaklaşımlar ve genel detaylar ile ilgili bilgi veren Eğitmen Özeroğlu, “Fuarlarda amacımız, kullanılabilecek etkili satış ve izleme tekniklerini belirlemek, ziyaretçilerin, mevcut ve potansiyel müşterilerin tüm beklentilerini aşacak şekilde öğrenmek, uygulamak, hepsinin sonucunda hedefe ulaşmak yani yeni bir iş anlaşmasına imza atabilmiş olmak. Bilgi alın, sorunları tartışın, satın alma kararı almasını sağlayın. Standınıza yaklaşan bir ziyaretçiyi karşılamak için kullanabileceğiniz en az üç açış cümlesini önceden belirleyin, hazırlıklı olun. Ziyaretçi yoksa aranızda görüşme pratiği yapın, proaktif ve ziyaretçi odaklı olun, bir görüşmeyi toparlama zorluğu çektiğinizde bir arkadaşınızdan yardım alın, ziyaretçinin amacını ve davranış tarzını belirleyin. Amacınız ziyaretçi hakkında bilgi almak ve gerçekten neyle ilgilendiğini bilmektir.” dedi.

“NİTELİK, FAYDA VE AVANTAJLARINI ANLATIN”

Ürün pazarlaması hakkında bilgiler veren Özeroğlu, “Ürününüzün niteliklerini, avantajlarını ve ziyaretçiye olan özel faydalarını belirleyin. Nitelik, fayda ve avantajlarını anlatın.Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın, rakiplerinizi küçümsemeyin, firmanızın üstün yönlerini öne çıkarın.” ifadelerini kullandı.

ASK YAKLAŞIMI

Stant görevlilerinin dikkat etmesi gerekenler hakkında açıklamalarda bulunan Özeroğlu, ASK (Açış, Sunuş, Kapanış) Yaklaşımı hakkında bilgiler verdi. Özeroğlu, “Stant görevlileriniz firma stratejisini ve katılım amacını bilmeli. Firma ve ürün hakkında çok detayları bilmeli. Pazar, fuar, rakipler ve alıcılar hakkında bilgi sahibi olmalı. İyi bir yabancı dil bilgisine sahip olması önemli bir avantaj. Tecrübeli olmalı, hızlı karar verebilmeli ve satın alma kararı verdirebilmeli.” Şeklinde konuştu.

ÇEF BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Bölgenin öncü firmalarının yer alacağı, yabancı yatırımcıların ziyaretçi olarak katılacağı Trakya’nın ilk ve tek endüstriyel fuarı 7. Çerkezköy Endüstriyel Fuarı’na başvurular devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.