Sendikanın gücünü(?) kullandı, seçim bitince emekliye ayrıldı!

Sendikanın gücünü(?) kullandı, seçim bitince emekliye ayrıldı!
Yayınlama: 01.04.2024
A+
A-

31 Mart 2024’te gerçekleşen seçimlerde Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’nin meclis listesinde kontenjan aday olan Türk Metal Sendikası Kale Kilit Baştemsilcisi Servet Bedir, seçim süreci boyunca sendikanın gücünü(?) kullanmasına rağmen meclis üyesi olamayınca, çalıştığı fabrikadan emekliliğini istedi. Yaşanan bu gelişme “Vahap Başkan, Servet Bedir’i emekliye ayırdı” yorumunu da beraberinde getirdi

EMEKLİLİĞİN ZAMANLAMASI ÇOK MANİDAR

Bilindiği üzere Türk Metal Sendikası Kale Kilit Baştemsilcisi Servet Bedir’in Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Meclis Listesinde kontenjan aday olmasının ardından TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak tarafsızlığını yitirerek bir partili gibi çalışmış, bu ikili tarafından diğer sendika temsilcilerine ve üyelerine siyasi baskı uygulanarak Cumhur İttifakı’nın adayı Abdullah Öğe’nin desteklenmesinin istendiği iddia edilmişti.

Tüm bunlara rağmen Vahap Akay’ın ezici bir üstünlükle seçimi kazanmasının ardından belediye meclisine giremeyen Servet Bedir, seçimin hemen ardından fabrikadan emekliliğini istedi. Sendikanın nüfuzunu kullanmak için emekliliği seçim sonrasına bıraktığı düşünülen Bedir’in, bundan sonraki kariyerine AKP’de devam edeceği söyleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.