Kapaklı’da 23 Nisan kutlamaları

Kapaklı’da 23 Nisan kutlamaları
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.04.2023
A+
A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da bir dizi etkinlikle coşku ve neşe içerisinde kutlandı. Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başlayan 23 Nisan etkinlikleri Kapaklı İlçe Stadı’nda devam etti

BAŞKAN ÇETİN, KOLTUĞU MİNİK ÖĞRENCİLERE DEVRETTİ

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 23 Nisan’da gelenekselleşen koltuk devretme töreni kapsamında Kapaklı Ortaokulu Müdürü Veysel Doğruyol, öğretmen Dilara Güler, öğrenciler Ahmet Tunahan Halis, Kerim Alıcı ve Emin Karacabey’i makamında ağırladı. Öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Çetin, ardından koltuğu minik başkanlara devretti ve ilk talimatlarını aldı. Koltuk devir töreni çiçek ve hediye takdimiyle sona erdi.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ÖĞRENCİ GRUPLARINI TEK TEK GEZDİLER

İlçe Stadı’nda devam eden kutlamalarda Tekirdağ Vali Yardımcısı Asalet Karabulut ve Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, statta hazır bulunan öğrenci gruplarını tek tek gezerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Ardından program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

GÖSTERİLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Ödül takdiminin ardından öğrenci gruplarının çocuk oyunları ve halk oyunları gösterileri büyük beğeni topladı.

Kutlama programına Tekirdağ Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.