Özel Kalem kızağa çekildi!

Özel Kalem kızağa çekildi!
Yayınlama: 13.07.2023
A+
A-

Silivri Belediyesinde özel kalem müdürü olarak görev yapan devlet memuru G.D. hakkında bir yılı aşkın süredir gündeme gelen haksız zenginleşme iddialarına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz el koydu ve bahse konu memuru kızağa çekti

İlçede yayın yapan bir internet sitesi, özel kalem müdürü G.D. ve kardeşinin kısa süre içinde aşırı zenginleştiğini, hayat standartlarının aniden yükseldiğini ve bunu tüm ilçenin konuştuğunu haber yaptı. G.D. bunun üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı ve haber yapan gazeteciyi “terör propagandası” yapmakla suçladı. Ancak bu haberden bir süre sonra G.D.’nin eşinin isminin harflerinden oluşan özel plakalı son model cipin fotoğrafı gündeme geldi.

Lüks aracı fenomen eşi almış

G.D. Hakkında çıkan haberlerle ilgili “kişilik haklarına saldırı” gerekçesiyle dava açtı. Silivri 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, sahibi olduğu son model lüks aracı eşinin sosyal medya fenomeni olması sayesinde aldıklarını iddia eden G.D. “Eşim sosyal medyada influencer’lık yapmaktadır, aynı zamanda varlıklı bir aileden gelmektedir.” dedi. Silivri Belediyesi’nde göreve geldikten sonra zenginleştiği iddialarını reddeden mahkeme, G.D.’nin söz konusu haberlere ihtiyati tedbir uygulanması ve tekzip metni yayınlanması taleplerini reddetti.

Bütçeden onlarca çeyrek altın alınmış

Özel kalem müdürü G.D. ile ilgili skandallar bununla da bitmedi. Silivri Belediyesi’nin yıllık gelir ve giderleri ile bilançolarını denetleyen Silivri Belediyesi Meclis Plan Bütçe Komisyonu, G.D.’nin başında olduğu Özel Kalem Müdürlüğü giderlerinde bir anormallik fark etti. Buna göre, ilçede bulunan ve AKP’ye yakınlığı ile bilinen bir kuyumcudan her ay düzenli olarak onlarca çeyrek altın alımı yapılmıştı. Söz konusu çeyrek altınlar doğrudan alım yöntemiyle fatura karşılığı alınmıştı ve işlemlerde yasadışı bir durum yoktu. Ancak alımların açıklaması olarak “Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın katıldığı düğün ve nikâhlarda hediye olarak yeni evli çiftlere taktığı” belirtilmişti. Komisyondaki üyeler ve belediyedeki tecrübeli bürokratlar, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın katıldığı düğünlerde ve kıydığı nikahlarda altın takmadığını, çiftlere Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye ettiğini biliyordu. Konu derhal Başkan Yılmaz’a aktarıldı ve alınan altınlardan haberinin olup olmadığı soruldu.

Özel kalem müdürü kızağa çekildi

Bardağı taşıran bu son damla üzerine Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz duruma müdahale etti ve G.D.’yi görevinden istifaya davet etti. Özel kalem müdürlüğü görevinden istifa eden G.D. memur kadrosunda olduğu için başka bir kamu kurumunda kızak göreve çekildi. Silivri 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen son duruşmada ise G.D. “hakkındaki asılsız iddialar nedeniyle” görevinden kendi isteğiyle istifa ettiğini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.