Ordu: 1445-1446 ada mahallelinin hizmetine sunulmalıdır

Ordu: 1445-1446 ada mahallelinin hizmetine sunulmalıdır
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.08.2023
A+
A-

Çerkezköy’ün duayen siyasetçilerinden Mustafa Ordu, Yıldırım Beyazıt Mahallesi 1445-1446 adanın imar durumuyla ilgili Çerkezköy Belediyesinin usulen yaptığı itirazın Danıştay tarafından reddedildiğini, bahse konu alanın yeniden yeşil alana çevrilerek mahalle sakinlerinin hizmetine sunulması gerektiğini söyledi

Ordu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“1445-1446 Ada dönemin belediyesi tarafından yanlış uygulamayla yeşil alandan çıkarıldı. Biz o günkü yönetimimizle beraber kararın yanlış olduğunu yaptığımız açıklamalarla belirtmiştik. Fakat ne vatandaşı, ne o gün siyaset yapanları, ne de o günkü belediyeleri temsil edenlere inanmak istemediler. Ama Danıştay’ın vermiş olduğu karar ve tekrar ve Tekirdağ İdare Mahkemesi’ne göndermiş olduğu karar ile 28.09.2022 tarihli mahkemenin belediyeye göndermiş olduğu karar 1445-1446 adaların eski haline dönmesi oldu. Fakat ne hikmetse de bu belediye şu anki belediyeyi temsil etse de yine belediye temsilcileri tekrar itirazda bulundular. Bu sefer Danıştay 8. Dairesi itirazları reddederek tekrar eski haline dönmesini istemiştir. Biz bu işlere büyük emek verdik, bu işte büyük rant olduğu için benim bu konuda bazı sezgilerim var. Belediyeye yeni düzenlemeye kalkışmış, en doğal hakkıdır. Tabi ancak ben burada mücadele ediyorum. Her ne pahasına olursa olsun eski halinden bir nokta dahi kaldırılırsa tekrar sonuna kadar itirazımı yaparım. Azerbaycan Karabağ’ı çok daha kolay aldı. Ben ve arkadaşlarım beraber bu iş için çok zorlandık ve 57 tane daha gelecekte siyasi yapan insanları kurban verdik. Bunun için arkadaşlardan özür diliyorum. Yaptığımız demek ki doğrudur. 6. ve 8. Danıştay bizim yolumuzun doğru olduğunu onaylamıştır. Bundan dolayı belediyenin şuan yapmış olduğu işlemlerin 2000 ve daha önceki tarihlerdeki yerin imar durumuna uygun gelmesi ve yeşil alandan döndürülüp yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki insanlara hizmet sunulmasıdır.”

CHP YÖNETİMİNİ ELEŞTİRDİ

CHP Çerkezköy İlçe Yönetimini de eleştiren Ordu, “Benim kulağıma geliyor. ‘Mustafa Ordu kim? O bir şey yapamaz, edemez.’ Şimdi görüyoruz ki Mustafa Ordu haklıymış. Bunu ben demiyorum, Danıştay diyor. Biz bedel ödedik, bedeller ödedik. Kimse benim, senin diye kalkıp konuşmasın. CHP’lilerin bazı konuşmaları var. Ama ben konuşursam sokakta dolaşamazlar. CHP yetkililerine söylüyorum. Konuşmasınlar, işlerini yapsınlar, takip etsinler. Onlar daha benim kim olup olmadığımı tartışacak seviyeye erişemediler. Benim kim olduğumu Ali Ertem’e sorun. Benim kim olduğumu sorgulayanlar belediyeden ağlayarak gittiler. Onlar da ağlayarak gitmesinler, yerel seçimler yaklaşıyor”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.