Kızılpınar’a FIFA onaylı futbol sahası yapılıyor

Kızılpınar’a FIFA onaylı futbol sahası yapılıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi tarafından Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde yapılacak olan futbol sahası için çalışmalara başlandı. Çalışmaları inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay futbol sahasının en kısa sürede tamamlanarak, gençlerin hizmetine açılacağını kaydetti

500 KİŞİ KAPASİTELİ TRİBÜNÜ OLACAK

Kızılpınar Namık Kemal Mahallesi’nde yapımına başlanan futbol sahası için ilk etapta alan düzenleme ve istinat duvarı yapım çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Şu anda 138 metre uzunluğunda 5-6 metre yükseklikte istinat duvarı yapım çalışmaları devam ediyor. Ekiplerimiz zemin çalışmalarının ardından suni çim serme işlemlerini gerçekleştirecek. Daha sonra ise sahanın etrafına tel örgü çekilecek. Futbol sahamız FIFA standartlarında, 109 metre uzunluğunda 72 metre genişliğinde olacak. Yine 500 seyirci kapasitesine sahip tribün inşa edilerek dört köşesini dev projektörlerle aydınlatacağız” ifadelerini kullandı.

EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Proje kapsamında ayrıca hakem odası, sporcu soyunma odaları tuvaletlerin de yapılacağını ifade eden Başkan Akay, “Futbol Sahasının hemen yanında otopark alanı oluşturacağız. Futbol Sahası yapım çalışmalarının ve çevre düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından FIFA Onay Belgesi başvurumuzu yapacağız. Yapılan incelemeler neticesinde olumlu görüş alınması halinde sahamız FIFA’dan akredite belgesi alacak ve amatör lig maçları burada oynanabilecek” dedi. Başkan Akay, futbol sahasının en kısa sürede bitirilmesinin ve genç sporcuların hizmetine açılmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.