Dönmez; “Boş kağıda imza attırmışlar”

Dönmez; “Boş kağıda imza attırmışlar”
Yayınlama: 20.04.2013
A+
A-

metin dönmezCumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Çerkezköy’de yayın yapan yerel bir gazetede yayınlanan ‘CHP İlçe Teşkilatı’nın Olağanüstü Kongreye gitmesi için delegeler tarafından imza toplanıyor’ konulu bir haber için basın açıklaması düzenledi. Çerkezköy 1. Noterliği’nden 25 Mart 2013 tarih ve 4731 sayılı ihtarname ile CHP İl Başkanlığı’na “Olağanüstü Kongre” istemi ile kimliği belirsiz bir kişi tarafından bir yazı gönderildiğini söyleyen Başkan Dönmez “İl Başkanlığımız, bahse konu ihbarnameyi, yasal şartları taşımadığı gerekçesiyle reddetti. Kimse kapı arkasından iş çevirmeye kalkmasın. Bu işin arkasındaki arkadaşları CHP İlçe Teşkilatına bekliyorum” dedi. Noter Kanunu’nun 90, 91 ve 92. Maddelerine aykırı hareket eden noter hakkında da yasal işlem başlatacaklarını belirten Dönmez; “CHP’li olmasına rağmen bir önceki yerel seçimleri Demokrat Parti adayının kazanması için elinden geleni yapan şahsın, partimizin güzide delegelerini yalan yanlış sözlerle kandırarak boş kağıda imza attırdığını öğrendim” dedi.
Çerkezköy Havadis- Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı Başkanı Metin Dönmez, önceki akşam saat 19.00’da düzenlediği basın açıklamasında yerel bir gazetede yayınlanan “CHP İlçe Teşkilatı’nın Olağanüstü Kongreye gitmesi için 195 delegeden imza toplandı” iddialarına yanıt verdi.
“ÜYELERİMİZİ YANILTARAK İMZA ALDILAR”
Bahse konu imzaların üyelerin yanıltılarak alındığını belirten CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, “Bazı delegelerimizden çeşitli yanıltmalarla bir takım imzalar toplandı. Toplanan bu imzalar CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’na ulaştırıldı. İl Başkanlığımız ise imzaların CHP Tüzüğü’nün ilgili maddesi uyarınca usulüne uygun olmadığı için reddedildiğini tarafımıza bildirdi” diye konuştu.
“CHP’NİN YÜKSELİŞİNDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR”
Yerel seçimlere 11 ay kala CHP’ye olan ilgi ve sempatinin arttığını ve bu durumdan bazılarının rahatsızlık duyduğu için bu tür girişimlerde bulunduğunu iddia eden Metin Dönmez, “Herkes şundan emin olmalıdır ki CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Başkanı ve Yöneticileri çalışmalarını uyum içerisinde sürdürmektedir. Hiçbir üyemiz bu tür spekülasyonlara itibar etmeyecektir” dedi.
“MESAİLERİ BAŞLADI”
2009 Yerel Seçimlerinde bazı kişilerin CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na ihanet ettiklerini belirten Dönmez; “Bu arkadaşlar CHP aleyhine çalışmalar yürüterek CHP’nin seçimleri kaybetmesine, AKP’nin Belediye seçimlerini kazanmasına vesile olmuşlardır. Şimdi yaşanan olaylar da gösteriyor ki bu arkadaşlar yine mesailerine başlamışlar. Bu olayların asıl amacı partimizi yıpratmak ve 2009’da olduğu gibi 2014 Yerel Seçimleri’nde de seçimleri kazanmamızı engellemektir” ifadelerini kullandı.
“BAZILARININ UYKUSU KAÇIYOR”
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çerkezköy’de özellikle 2009 yılında başlayan yükselişinin hızla sürdüğünü belirten İlçe Başkanı Metin Dönmez, “Üye sayımız her geçen gün artmaktadır. Yükselişimizin bazı çevrelerin uykularını kaçırdığının farkındayız. Bu çevreler, gerek delegelerimiz gerekse üyelerimiz üzerinde çeşitli oyunlar tezgahlamaktadırlar” dedi. Dönmez, bu tür girişimler karşısında yılmayacaklarını, CHP’nin tüm üyeleriyle halkın yanında yer alarak 2014 yerel seçimlerinden başarıyla çıkacaklarını tüm Çerkezköylülerin bilmesini istediğini belirtti.
BOŞ KAĞIDA İMZA ATTIRDILAR İDDİASI
Olağanüstü Kongre yapılması yönünde CHP İlçe Başkanlığı’na herhangi bir talepte bulunulmadığını söyleyen Dönmez, “2009’da partisine ihanet eden ve herkesçe tanınan, CHP’li olmasına rağmen bir önceki yerel seçimleri Doğru Yol Partisi adayının kazanması için elinden geleni yapan şahsın, partimizin güzide delegelerini yalan yanlış sözlerle kandırarak boş kağıda imza attırdığını öğrendim” dedi. CHP’nin iş başında olduğunu ve Çerkezköy Belediyesi’ni almaya hazır olduğunu söyleyen Dönmez, “Bu durumdan rahatsızlık duyanlar yine işbaşındalar” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.