Defineci meclis üyesi kim?

Defineci meclis üyesi kim?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.01.2023
A+
A-

CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, AKP’li Kapaklı Belediye Meclis üyelerinden birinin kaçak define ararken yakalandığına ilişkin yerel basında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Yılmaz, “Defineci meclis üyesi kim?” diye sordu.

Geçtiğimiz günlerde bazı yerel basın organlarında, define ararken yakalanan bazı meclis üyeleri olduğuna dair haberler paylaşıldı. AKP’li Kapaklı Belediye Meclis üyelerinden birinin de olaylara karıştığı iddia edilirken, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Yılmaz, olayın doğruluğunun araştırılması ve konu ile ilgili olan bir meclis üyesi varsa görevden alınması gerektiğini belirtti.

Yılmaz, açıklamasında şu sözlere yer verdi: ”

Defineci Meclis Üyesi Kim !
Geçtiğimiz günlerde yerel basında çıkan habere istinaden. Define kazısı yapan kişiler yakalanmıştı. Yakalanan kişilerden birinin Kapaklı Belediye Meclis Üyesi olduğu iddia edilmiştir.
Habere göre :
Çerkezköy Kuşbahçe mevkiinde yapılan izinsiz ve kaçak define kazısında içlerinde Kapaklı Belediyesi’nden bir meclis üyesinin de bulunduğu 5 şüpheli yakalandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ’nün birçok yerde valizlerle gömülü paralarının bulunduğu iddiası Çerkezköy’deki define avcılarını harekete geçirdi. Gayri resmi kazı yapan ve aralarında iddiaya göre önceki gün Kapaklı Belediyesi’nden bir meclis üyesinin bulunduğu bir gruba jandarma ekipleri tarafından Kuşbahçe mevkiinde suçüstü yapıldı.
Soru 1 -FETÖ’nün sakladığı paraları anca FETÖ ile işbirliğinde olan biri bilebilir . Peki bu Meclis üyesi FETÖ ile bir bağlantısı var mı!
Soru 2- Bu Meclis üyesi il disiplin kurulu tarafından görevinden alınacak mı !
Soru 3- Bu Meclis üyesi Kapaklı meclisinde seçilmiş onuru ile görev yapan 31 Meclis üyesini de zan altında bırakmış olmuyor mu !
Bu iddalar üzerine bu Meclis üyesi kim ise biran önce ortaya çıkıp bu sorularıma cevap vermesini ve Kapaklı kamuoyunu bilgilendirmelidir. Kapaklı Kapaklı olalı böyle bir dönem yaşamamıştır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.