Çerkezköy’de 103. yıl coşkusu

Çerkezköy’de 103. yıl coşkusu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.04.2023
A+
A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’ncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı

Çerkezköy’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve öğrenciler tarafından çelenk sunulması, ardından saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Şanlı bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından TBMM’nin açılışının 103. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları 29 Ekim Spor Kompleksi’nde bulunan Çim Saha’da devam etti.

23 NİSAN BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI

Çerkezköy Belediyesi 29 Ekim Spor Kompleksi’ndeki kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın statta bulunan öğrencilerin ve vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlaması ile devam etti.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yapmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından verildi.

ÇOCUKLAR BÜYÜLEDİ

Ödül töreninin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden güzel gösteriler sahnelendi ve şiirler okundu. Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile 29 Ekim Spor Kompleksi’ndeki kutlamalar sona erdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.