Uruk: Bu hükümet gençlerin umutlarını çaldı

Uruk: Bu hükümet gençlerin umutlarını çaldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

Pazar günü yapılacak olan 14 Mayıs Genel Seçimleri için Tekirdağ’ı karış karış gezen CHP Milletvekili Adayı M. Ülkem Uruk, Kapaklı ve Saray’da sivil toplum örgütlerini, esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek destek istedi

Kapaklı’da ilk olarak CHP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden CHP Milletvekili Adayı M. Ülkem Uruk, ardından Pınarça Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlar ile buluştu. Pınarça Mahallesi ziyaretinin ardından Uzunköprü ve Meriçliler Derneği Başkanı Yusuf Özoğul ve Yönetim Kurulu Üyelerini ardından da Kömürköylüler Derneği Başkanı Seyfi Özgerçek ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ile Küçükyaylalılar Derneği Başkanı Selami Tetik ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden CHP Milletvekili Adayı M. Ülkem Uruk, daha sonra Saray’a geçerek esnaf ve kahve ziyaretinde bulundu.

MİLLET ETİ UNUTTU

Yaptığı ziyaretlerde vatandaşın en çok hayat pahalılığı ve enflasyondan şikayetçi olduğunu belirten CHP Milletvekili Adayı M. Ülkem Uruk, ”Dünyada gıda fiyatları son 1 yıldır düşüyor ama Türkiye de ise hızla artıyor. Dünyada gıda enflasyonunun yüksek olduğu 5 ülkeden biriyiz. Bu ucube ve zalim rejimin hayata geçtiği 2018 yılında soğan 5 liraydı, bugün 20-30 lira. Kırmızı et 49 TL idi bugün 300 TL’yi geçti. Bu iktidar millete eti unutturdu, yiğidi kuru soğana muhtaç etti.

UMUT ÇALINDI

Açlık sınırı bugün 10 bin lirayı geçti. Çalışanların yarısı bugün çalışsa da aç, çalışmasa da aç. Bu kükümet gençlerin bir ev ve bir araba alma umudunu bitirdi. Türkiye maalesef bu hükümetin hataları yüzünden insanların yaşamadan öldüğü bir ülke oldu. Bu hükümet milletimizin, gençlerimizin umutlarını, yüzlerindeki gülümsemeyi çaldı” dedi,

İKİ ANLAYIŞIN SEÇİMİ OLACAK

Türkiye’nin önünde yeni bir ufkun olduğunu ve 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerin ardından Millet İttifakı’nın plan ve projeleri ile tüm sorunların üstesinden geleceğini kaydeden M. Ülkem Uruk “Önümüzdeki seçimde iki aday değil iki anlayış yarışacak. Harun olacağız deyip Karun olanlar ile tevazu içerisinde yaşayanların seçimi olacak bu seçim. Bir tarafta milletin kesesinden faiz lobilerinin, dolar baronlarının, yandaşlarının cebine hortum bağlayanlar, diğer tarafta milletten çalınanları yerine koymaya kararlı dürüst insanlar olacak. Bir tarafta tek kişilik, ucube otoriter rejimi savunanlar, demokrasi aşıkları olacak. Bu seçim kul hakkı yiyenler ile Beytülmala sahip çıkanlar, zalimler ile merhametli kalpler arasında, milletin evlatları ile Saray’ın beslemeleri arasında olacak. 14 Mayıs’ta hep birlikte kazanacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Milletvekili M. Ülkem Uruk’un Kapaklı’da yaptığı ziyaretlere CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, CHP Kapaklı Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge, Kapaklı Belediyesi 2004 – 2019 dönemi Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Meclis Üyeleri Nalan çolak, Muzaffer Yıldıran, Ender Dubaz ve çok sayıda partili ile İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Yusuf Çetin de katıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.