Uğur Mumcu, anıtı başında anıldı

Uğur Mumcu, anıtı başında anıldı
Yayınlama: 25.01.2023
A+
A-

Çerkezköy Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, 24 Ocak 1993 yılında evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu şehit edilen araştırmacı gazeteci ve yazar Uğur Mumcu için anma programı düzenledi

24 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde aracına bomba konularak şehit edilen araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu için CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen anma programı, parti binasından Altıyol Kavşağı’ndaki Uğur Mumcu Parkı’na gerçekleştirilen yürüyüş ile başladı.

Anma programına Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Tekirdağ İl Başkanı Volkan Nallar, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan ve çok sayıda partili katıldı.

GAFFAR OKAN VE İSMAİL CEM DE ANILDI

Anma programı, Uğur Mumcu Anıtı önünde devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez ve CHP Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aytekin Şahinkaya günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Programda 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürü iken faili meçhul bir suikast sonucu şehit edilen Ali Gaffar Okkan ile 24 Ocak 2007’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dışişleri eski Bakanı İsmail Cem de vefatlarının yıldönümleri dolayısıyla anıldı.

Konuşmaların ardından katılımcılar, Uğur Mumcu Anıtı’na karanfil bıraktılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.