Süleymanpaşa – Şarköy alternatif yolu tamamlandı

Süleymanpaşa – Şarköy alternatif yolu tamamlandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.10.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa’ya bağlı Ormanlı ile Şarköy’e bağlı Güzelköy (Melen) Mahalleleri arasında kalan 15 kilometrelik yolun yapım çalışmalarını tamamladı Süleymanpaşa ve Şarköy ilçeleri arasındaki mesafeyi büyük oranda kısaltan yolun açılış töreni, 13 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek.  

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Proje ve Yapım Şube Müdürlüğü ekiplerince tamamlanan Ormanlı-Güzelköy yolu, toplamda 15 kilometre uzunluğa ve 8 metre genişliğe sahip.  Ekipler tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bahse konu yolda, yol genişletme çalışmaları ile birlikte 28.000 metreküp alt temel, 26.000 metreküp temel, 3.200 metreküp agrega, 205 ton astar ve 205 ton bitüm kullanıldı.

ALBAYRAK: “SÜLEYMANPAŞA İLE ŞARKÖY İLÇELERİMİZİN ARASINDAKİ MESAFEYİ BÜYÜK ORANDA KISALTTIK”

Yaklaşık 25 milyon TL maliyetle tamamlanan yol ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde yol yapım ve onarım çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçemize bağlı Ormanlı Mahallemiz ile Şarköy ilçemize bağlı Güzelköy Mahallemiz arasında bulunan 15 kilometrelik bağlantı yolunda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerimizce sürdürülen yol yapım çalışmalarımızı tamamladık. Yaptığımız bu çalışmayla Süleymanpaşa ile Şarköy ilçelerimizin arasındaki mesafeyi büyük oranda kısalttık. Yapımını tamamladığımız bağlantı yolunu kullanan vatandaşlarımız, mavi ve yeşili buluşturan eşsiz bir manzara eşliğinde Süleymanpaşa ve Şarköy ilçelerimiz arasında ulaşımlarını daha kısa sürede, hem yakıttan hem de zamandan tasarruf ederek sağlayabileceklerdir.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.