Şubat ayı meclis oturumları tamamlandı

Şubat ayı meclis oturumları tamamlandı
Yayınlama: 05.02.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediye Meclisinin şubat ayı toplantısının ikinci oturumu Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Gökay Keleşoğlu başkanlığında yapılırken, bir önceki meclis toplantısında komisyonlara gönderilen konular görüşülerek karara bağlandı

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan şubat ayı meclis toplantısında ilk olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.01.20223 gün ve 55702 sayılı Veliköy, Kızılpınar ve GMKP Mahallelerinde gerçekleştirilen trafo alanlarına ait plan değişikliğine yönelik Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı inceleme raporu konulu müzekkeresi görüşülerek İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görüşü doğrultusunda çalışmaların devam etmesi yönünde oy birliği ile karar aldı.

HİSSE SATIŞLARI KABUL EDİLDİ

Daha sonra gündemin ikinci maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.01.2023 gün ve 55872 sayılı Belediye hisseleri hakkındaki müzekkeresi incelenerek 6 adet Belediye hissesinin satışı İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Hisse satışlarının kabul edilmesinin ardından Meclis gündeminin 3. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.01.2023 gün ve 25872 sayılı terkin hakkındaki müzekkeresi görüşülerek söz konusu gündem maddesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda Fevzipaşa Mahallesi 137 ada 7 parselin terkinin yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclis gündeminin 4. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 26.01.2023 gün ve 55876 sayılı sistem kurulumu izin talebi de görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.

SERMAYE ARTTIRIMLARI KABUL EDİLDİ

Çerkezköy Belediye Meclis gündeminin beşinci maddesinde yer alan Çerkezköy Tarımsal ve Kimyasal Ürünler Üretim Satış Pazarlama A.Ş.’nin 26.01.2023 gün ve bila sayılı sermaye artırımı hakkındaki dilekçesi görüşülerek, şirket sermayesinin 1 milyon TL arttırılması ve şirketin 8 Şubat’ta yapacağı Olağanüstü Genel Kurul’da oy kullanma ve Belediyeyi temsil etmeye Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yetkilendirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

İKİNCİ OTURUM TAMAMLANDI

Çerkezköy Tarımsal ve Kimyasal Ürünler Üretim Satış Pazarlama A.Ş.’nin sermaye arttırılmasının kabul edilmesinin ardından Çerkezköy Belediyesi Halk Ekmek Gıda San. ve TC. A.Ş.’nin sermayesinin 9 milyon TL arttırılması ve şirketin 8 Şubat’ta yapacağı Olağanüstü Genel Kurulu’nda Çerkezköy Belediyesini temsil etmek ve oy kullanmak için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edilmesinin ardından şubat ayı meclis toplantısının ikinci oturumu İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 01.02.20223 gün ve 56424 sayılı muhtelif imar planları plan notları hakkındaki yazısının İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.