Sevimli dostlarını ziyaret ettiler

Sevimli dostlarını ziyaret ettiler
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.10.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklara hayvan sevgisi aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Çerkezköy’deki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırladı. Etkinlikte, çocuklar barınağı gezerek sevimli dostlarımızla keyifli vakit geçirdi

Çerkezköylü çocuklar, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel düzenlenen etkinlikte Çerkezköy Belediyesi Veterinerleri eşliğinde hem hayvan barınağını gezdiler hem de minik dostlarımızla güzel bir gün geçirdiler. Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, ilçe genelindeki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı.

“BU DUYARLILIĞI HAYATIMIZIN HER ANINA YAYMALIYIZ”

Bütün canlıların bu dünyada yaşama hakkı olduğunu ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak çok önemli. Sokak hayvanlarını sahiplendirmek ve hayvan sevgisini güçlendirmek kapsamında bu gibi etkinlikleri çok önemsiyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için doğayı, hayvanları ve tüm ekolojik dengeyi korumalıyız. Hayvanları sadece 4 Ekim’de hatırlamak yetmez. Bu duyarlılığı hayatımızın her anına yaymalıyız” dedi.

“BURASI ÇOK GÜZEL BİR YER”

Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçenin 19 farklı noktasında oluşturulan besleme noktalarına periyodik olarak mama takviyesi yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Akay, etkinliğe katılan tüm çocuklara, hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.  Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sevimli dostlarımızla vakit geçiren çocuklar, “Burası çok güzel bir yer. Sevili dostlarımıza burada güzel bakılıyor ve besleniyorlar. Ayrıca çok eğlendik ve burada kalan sevimli dostlarımız da çok güzel” diyerek etkinliğe katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.