Seçim heyecanı başladı

Seçim heyecanı başladı
Yayınlama: 31.03.2024
A+
A-

Çerkezköy, Kapaklı ve Tekirdağ başta olmak üzere ülke genelinde seçim heyecanı başladı. Oy verme işlemi saat 17.00’da sona erecek.

Çerkezköy’de 391 sandıkta 144 bin 266 seçmen, Kapaklı’da 270 sandıkta 98 bin 617 seçmen ve Tekirdağ il genelinde 2 bin 487 sandıkta 857 bin 570 seçmen, ilçe ve büyükşehir belediye başkanı ile meclis üyeleri ve muhtarları belirleyecek.

Tekirdağ il genelinde seçmenler sabah saat 08.00 itibariyle oy verme işlemine başladı ve 17.00’a kadar devam edecek. Seçimlere katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi.

ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Çerkezköy’de 20 aday, belediye başkanlığı için yarışacak. Adayların sıralaması YSK tarafından belirlenen oy pusulasına göre yazıldı. İşte adaylar…
Adalet ve Kalkınma Partisi Abdullah Öğe, İYİ Parti Yasemin Altın Erseçkin, Büyük Birlik Partisi Turan Demircan, Demokratik Sol Parti Orhan Ergin, Yeniden Refah Partisi Mehmet Çakı, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Telli Yardımcı, Türkiye Komünist Partisi Muhsin Zaman, Zafer Partisi Hüseyin Duruş, Bağımsız Türkiye Partisi Serap Özer, Gelecek Partisi Nadir Tür, Cumhuriyet Halk Partisi Vahap Akay, Hür Dava Partisi Kemal Sayın, Demokrat Parti Bülent Özger, Millet Partisi Alptekin Sofu, Türkiye İşçi Partisi Erkan Özgür Mutlucan, Demokrasi ve Atılım Partisi Yunus Kara, Saadet Partisi Yusuf Aydın ve bağımsız adaylar Aktaş Güler, Ahmet Yıldız, Erdal Öztürk.

KAPAKLI BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

İlçede belediye başkanı olmak için 11 aday yarışacak… Adayların sıralaması YSK tarafından belirlenen oy pusulasına göre yazıldı. İşte adaylar…

Adalet ve Kalkınma Partisi Mustafa Çetin, İYİ Parti Gürkan Mandalı, Büyük Birlik Partisi Fatih Diler, Yeniden Refah Partisi Salih Bezgin, Zafer Partisi Kürşat Kağan Demirel, Bağımsız Türkiye Partisi Mahmut Kılıçcı, Cumhuriyet Halk Partisi İrfan Mandalı, Hür Dava Partisi Veysi Güngör, Demokrat Parti, Bahri Şaban Karakama, Millet Partisi Elif Karataş, Demokrasi ve Atılım Partisi Abdullah Buz.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için biri bağımsız 20 aday yarışacak… Adayların sıralaması YSK tarafından belirlenen oy pusulasına göre yazıldı. İşte adaylar…

Adalet ve Kalkınma Partisi Cüneyt Yüksel, İYİ Parti İlker Atasever, Memleket Partisi Barış Tunca, Demokratik Sol Parti İlhan Güzelgün, Yeniden Refah Partisi Filtekin Şen, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Sadi Özdemir, Türkiye Komünist Partisi Emir Ahmet Arda, Zafer Partisi Fatih Altıntaş, Türkiye Komünist Hareketi Cem Solmaz, Bağımsız Türkiye Partisi İlyas Sabancı, Gelecek Partisi Ahmet Akçay, Cumhuriyet Halk Partisi Candan Yüceer, Emek Partisi Tuncay Sağıroğlu, Hür Dava Partisi Cemal Çınar, Hak ve Özgürlükler Partisi Veysi Tetik, Demokrat Parti Zafer İnandılar, Millet Partisi Seyfettin Özyurt, Adalet Partisi İsa Işık, Vatan Partisi Ertuğrul Orta,  Bağımsız aday Şimşek Nişanci

SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

31 Mart günü saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organlarının seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak, 18.00 ile 21.00 arasında yalnızca YSK’nin seçimle ilgili haber ve açıklamaları yayınlanabilecek. Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak ancak YSK bu süreyi öne alabilecek.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.