Ramazan kültür gezileri başladı

Ramazan kültür gezileri başladı
Yayınlama: 14.03.2024
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen İstanbul Sultan Ahmet Camii ve Edirne Selimiye Camii gezileri başladı.

11 Mart Pazartesi günü başlayan Çerkezköy Belediyesi Ramazan Kültür Gezilerine, vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, hafta içi 5 gün düzenlenecek geziler kapsamında Çerkezköylü vatandaşlar İstanbul Sultan Ahmet ve Edirne Selimiye Camilerine görüp, gezme, Ramazan ayının manevi iklimini Sultan Ahmet ve Selimiye Camilerinde geçirme imkanı buluyorlar.

“YİNE HEMŞEHRİLERİMİZ İLE BULUŞTUK”

Ramazan ayı dolayısı ile Çerkezköy Belediyesi olarak düzenledikleri Kültür Gezilerinin 11 Mart Pazartesi günü başladığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, ”Her Ramazan ayında düzenlediğimiz ücretsiz kültür gezilerine bu Ramazan ayında da başladık. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’da yine hemşerilerimiz ile birlikte buluşuyoruz ve onları İstanbul ve Edirne’ye götürerek Sultan Ahmet Camii ve Selimiye Camii’nin manevi atmosferini teneffüs etme, tarihi ve turistik yerleri görme fırsatı sunuyoruz” dedi.

“HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Çerkezköy Belediyesi kültür gezilerine katılan vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da düzenlediğimiz gezilerimize hemşerilerimizin ilgisi yoğun oldu. Ramazan Bayramına kadar hafta içi her gün düzenlenecek olan gezilerimiz için başvurular kısa sürede tükendi. Gezilerimize katılan, ilgi gösteren tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KUMANYA İKRAMI DA VAR

Sultan Ahmet Camii’ne hareket eden otobüsün saat 15.00’da Veliköy’den hareket ederek Kızılpınar’a geldiğini ve oradan da Kentpark’tan yolcularını alarak saat 15.30’da İstanbul istikametine uğurlandığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Edirne’ye giden otobüsümüz ise saat 15.00’da Kentpark’tan hareket ediyor ve Kızılpınar ile Veliköy Mahallelerimize uğrayarak kayıt yaptıran hemşerilerimizi aldıktan sonra saat 15.30’da Veliköy Mahallemizden Edirne istikametine hareket ediyor. Otobüslerimizin İstanbul ve Edirne’ye varmasının ardından görevlilerimiz tarafından gezilerimize katılan vatandaşlarımıza ücretsiz kumanyaları dağıtılıyor” açıklamasında bulundu.

“HAYIRLI VE BEREKETLİ RAMAZANLAR”

İstanbul ve Edirne kültür gezilerine katılan vatandaşların Teravih Namazının tamamlanması ile otobüslere bindiğini ve Çerkezköy’e doğru hareket ettiklerini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Gezilerimize katılan hemşerilerimiz 23.30-24.00 gibi Çerkezköy’e getiriyoruz ve araçlarımıza bindiği noktada indiriyoruz. Hafta içi her gün düzenleyeceğimiz ve başvuruların sona erdiği gezimize katılan, ilgi gösteren herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Tüm hemşerilerime bir kez daha Hayırlı ve bereketli Ramazanlar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.