Mahalle Evleri, depremzedeler için seferber oldu

Mahalle Evleri, depremzedeler için seferber oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi bünyesinde kurulan mahalle evlerinde, depremzede vatandaşlar için dikilen battaniye, polar, bere gibi ürünler paketlenerek afet bölgesine gönderiliyor

KADINLAR CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde zarar gören vatandaşlar için Çerkezköy Belediyesinin AFAD koordinatörlüğünde başlattığı yardım kampanyası devam ediyor. Tüm Çerkezköy halkının seferber olduğu yardım kampanyası kapsamında Veliköy Mahalle Evi ve Bağlık Mahalle Evi kursiyerleri ile gönüllü kadınlar da afetin yaşandığı ilk günden itibaren depremzedeler için canla başla çalışmaya devam ediyorlar.

BATTANİYE VE KIŞLIK KIYAFETLER DİKİYORLAR

Çerkezköy Belediyesi Veliköy ve Bağlık Mahalle Evlerinde sabah erken saatlerde mesaiye başlayan kadınlar, depremde zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için kendi elleri ile battaniye, polar, atkı ve bere gibi kışlık giyim ürünleri dikiyor. Dikilen ürünler daha sonra titizlikle paketlenerek yardım toplama noktalarına gönderiliyor. Buradan tırlara yüklenen ürünler, daha sonra toplanan diğer acil ihtiyaç malzemeleri ile birlikte afet bölgesindeki vatandaşlarımıza ulaştırılıyor.

“DESTEK OLAN TÜM VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasına Çerkezköy’den destek olan tüm vatandaşlara teşekkür eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Mahalle Evlerimizde buluşarak yardım kampanyası için kendi elleri ile battaniye ve kışlık kıyafet diken kadınlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu dayanışma ruhunu gösteren tüm vatandaşlarımıza minnet ve şükran duygularımı iletiyorum. Göçük altında kalarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Göçük altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmaya yönelik çalışmalarda bulunan görevlilerimize, vatandaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.