‘Komşu Paket’ dağıtımları devam ediyor

‘Komşu Paket’ dağıtımları devam ediyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.04.2023
A+
A-

Çerkezköy’de ikamet eden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan aylarında Çerkezköy Belediyesi tarafından, hayırseverlerin katkıları ve Belediyenin öz kaynakları ile temin edilen erzak paketlerinin dağıtımına devam ediliyor

Komşu Paket kampanyasının bu yıl da gerçekleştirildiğini söyleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Son yıllarda enflasyon ve hayat pahalılığı nedeni ile dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerimiz zor günler geçiriyor. Bu süreçte işsiz kalan, ekonomik sıkıntı çeken, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza, hayırsever vatandaşlarımızın yardım elinin uzanabilmesi amacı ile Çerkezköy Belediyesi olarak Komşu Paket uygulamasını bu yıl da sürdürüyoruz.

KAMPANYAYA NASIL DESTEK OLABİLİRSİNİZ?

Hayırsever vatandaşlarımız komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini tıklayarak, ihtiyaç sahibi komşularımız için anlaşmalı olduğumuz yerel market zincirlerinden, içerisinde temel gıda maddelerinin bulunduğu 400 TL değerindeki Komşu Paketi satın alabilirler” ifadelerini kullandı.

ÖNCE İNTERNET SİTEMİZİ ZİYARET EDİN

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Dayanışmaya ve yardımlaşmaya en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresinden ihtiyaç sahibi komşularımıza destek olabilirsiniz. Komşu Paket kampanyasına katılmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret edebilirler” diye konuştu.

1 KOMŞU PAKET 400 TL

Hayırsever vatandaşların komsupaket.cerkezkoy.bel.tr adresini ziyaret ederek temel gıda maddelerinden oluşan 400 TL değerindeki ‘Komşu Paketi’ satın almak için anlaşmalı yerel market zincirlerinin banka hesaplarına IBAN numarası üzerinden Komşu Paket bağış tutarını yatırabileceklerini kaydeden Başkan Akay, “Ardından anlaşmalı olduğumuz marketin hesabına yatan tutarı gösterir banka dekontunu sisteme yükleyerek, Komşu Paket Bağış Formunu doldurabilirler. Erzak paketleri, gün sonunda Belediyemiz personelleri tarafından teslim alınıp, başvuran ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştırılıyor. Komşu Paket desteğinizin ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştığı bilgisi de ekiplerimiz tarafından hayırsever vatandaşlarımıza iletiliyor” açıklamalarında bulundu.

VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMÜYOR

“Çerkezköy Belediyesinin öz kaynakları ve hayırseverlerimizin destekleriyle komşularımızın dertlerine bir nebze de olsa derman olmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Akay, “Veren elin, alan eli görmediği, komşularımızla dayanışma içinde olduğumuz bu günlerin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Sağlık, huzur ve barış içinde yaşayacağımız nice Ramazanlarda buluşmak dileğiyle tüm hayırseverlerimizi, sanayicilerimizi, esnafımızı Komşu Paket kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum” dedi.

DAĞITIMLAR DEVAM EDİYOR

Ramazan ayı nedeni ile ilçe genelinde tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerimize erzak paketi dağıtımlarına Ramazan ayının ilk günü başlandığını anımsatan Başkan Akay, “Bugüne kadar yaklaşık 7 bin ailemize erzak paketlerini ulaştırdık” dedi. Erzak kolisi verilecek ailelerin, Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne müracaat eden aileler arasında yapılan incelemeler sonucunda tespit edildiğini kaydeden Başkan Akay, erzak kolilerinin belediye ekipleri tarafından dağıtımına devam edildiğini ifade etti.

“AİLELERİN EVLERİNE TESLİM ETTİK”

Ramazan ayı nedeni ile hazırlanan erzak paketlerinin Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlilerince tespit edilen ailelerin evlerine kadar götürülüp, teslim edildiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Her yıl olduğu gibi bu Ramazan Ayı’nda da hazırladığımız erzak paketlerini dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. İnşallah bu erzak paketlerimiz dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin sıkıntılarını bir nebze olsun giderir” açıklamalarında bulundu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.