Karagöz: Kurban derilerini THK’ye bağışlayın

Karagöz: Kurban derilerini THK’ye bağışlayın
Yayınlama: 30.06.2022
A+
A-

Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şube Başkanı Serkan Karagöz, Çerkezköy ve Kapkalı’da kurban kesecek vatandaşlara seslenerek, kurban derilerinin Türk Hava Kurumu’na bağışlanması çağrısında bulundu

Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi’nde düzenlediği toplantıda kurban derileri konusunda açıklamada bulunan Karagöz, şu ifadeleri kullandı:

“Kurban derilerinizi bu yıl da yine Türk Hava Kurumu’na bekliyoruz. Kurban derilerimiz milli servettir. Kurban derilerimizi havaların sıcak olması nedeni ile lütfen tuzlayarak saklayalım, mümkünse derilerimizi delmeden, gereksiz yere kesmeden düzgün çıkartalım. Aksi takdirde deriler ziyan olup değeri düşüyor.

Bayramın ilk 2 günü Çerkezköy ve Kapaklı’da kurban derisi toplayacağız. Kurban derileri toplama yerlerimiz, Çerkezköy Belediyesi Pınarça yolu üzerindeki kesim yeri, Çerkezköy Ambardere çiftliklerindeki kesim yerleri, Çerkezköy Bağlık Mahallesi çiftliklerindeki kesim yerleri, Çerkezköy Kızılpınar çiftliklerindeki kesim yerleri, Çerkezköy Çorlu yolu üzerindeki mezbahadaki kesim yeri, Kapaklıda Atatürk Mahallesi’nde bulunan kesim merkezi. Karaağaç’taki, Kapaklı’daki çiftliklerden kurban derileri belediyelerimizin araçları ile toplanacak.

Kurban derisi toplama çalışmaları içim bize araç ve eleman desteği veren Çerkezköy Belediyesi Başkanı Sayın Vahap Akay’a ve Kapaklı Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çetin’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Vatana millete faydalı olmak için bu çalışmaları yapıyoruz. Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi olarak Çerkezköy ve Kapaklı’daki tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz. Kurban kesim alanlarında ya da çiftliklerde toplanmamış deriler varsa, 0537 711 74 88 numaralı telefondan Türk Hava Kurumu Çerkezköy Şubesi Saymanı Rabia Ersoy’la iletişime geçebilirsiniz. Bu vesile ile gerek Çerkezköy gerek Kapaklı halkımızın Kurban Bayramlarını en içten sevgilerle kutluyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.