Hangi vergilerde artış bekleniyor?

Hangi vergilerde artış bekleniyor?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.06.2023
A+
A-

Dünya gazetesi yazarı Naki Bakır, yakın dönemde vergilerde artışa gidilmesinin beklendiğine dikkat çekerek, Özel İletişim Vergisi ile alkollü içkilerdeki vergi oranının yükseltilebileceğini söyledi

Dünya gazetesi yazarı Naki Bakır, yakın dönemde vergilerde artışa gidilmesinin beklendiğine dikkat çekti.

Bakır, bu süreçte Özel İletişim Vergisi ile alkollü içkilerdeki vergi oranın yükseltileceğini kaydetti.

Bakır’ın tahminlerine göre alkollü içkiler ve motorlu taşıtlardan alınan vergi, Özel İletişim Vergisi ve damga vergisinin yükseltilmesi bekleniyor.

Dünya gazetesi yazarı Naki Bakır “Gözler ‘acı reçete’de yükün dağılımında” başlıklı yazısında konuya dair şunları kaydetti:

“Ekonomi çevrelerinde; önümüzdeki günlerde dolaylı vergi niteliğindeki Özel İletişim Vergisi, alkollü içkiler ve motorlu taşıtlardan alınan ÖTV oranları, yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonlardaki harç miktarı ve daha birçok harç kalemi, Damga Vergisi oran ve maktu tutarları ile BSMV oran veya kapsamında artışların gerçekleşeceği konuşuluyor. Doğrudan vergiler kapsamında bir defaya özgü ek Motorlu Taşıtlar ve ek Gayrimenkul Vergisi alınacağı da öne sürülürken, ekonomik denge vergisi, net aktif vergisi ve benzeri vergilerin tek seferlik olarak hayata geçirilmesi olasılığı da dile getiriliyor. Trafik cezalarının daha yoğun uygulanacağı, vergi denetim ve vergi incelemelerinin artırılacağı ifade ediliyor. Kurumlar Vergisi oranının birkaç puan artırılacağı da iddialar arasında yer alıyor.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.