Sahte doktor Ayşe Özkiraz, üniversiteyi kazanamadı

Sahte doktor Ayşe Özkiraz, üniversiteyi kazanamadı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 25.07.2023
A+
A-

Sahte doktor Ayşe Özkiraz girdiği üniversite sınavında Tıp Fakültesini kazanamadı

Doktorluk hayalini sahte belgelerle hastane koridorlarına taşıyan Ayşe Özkiraz tahliye olduktan sonra üniversite sınavlarına girdi. Gerçek doktor olmak için ter döken Ayşe Özkiraz, tıp fakültesi için yeterli puanı toplayamadı.

Özkiraz , cezaevinde kaldığı dönemde yönetimden soru bankaları istemiş sınavlara cezaevinde hazırlanmıştı. Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan Ayşe Özkiraz, mahkeme de pişman olduğunu gerçek doktor olmak için bir şans istemişti.

OnurAkayMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın edindiği bilgiye göre Tabip unvanını kullanmak” suçundan 4 yıl, “resmi evrakta sahtecilik” suçundan 3 yıl, “özel belgede sahtecilik” suçundan 1 yıl hapis ve 18 bin lira cezaya çarptırılan Özkiraz, bir yıllık hapis cezasında hükmün açıklanmasını geriye bırakan mahkeme sanığın tahliyesine karar vermişti.

Cezaevi günleri bol bol kitap okuyup, geleceğe dair planlar yaparak geçirdiğini, tek isteğinin sınavlara girerek tıp fakültesini kazanmak olduğunu ifade eden Ayşe Özkiraz’ın doktor olma hayalleri başka bahara kaldı. Tıp Fakültesine yerleşmek için yeterli puanı alamayan Ayşe Özkiraz bir dahaki seneye tekrar sınavlara girerek hayalini kurduğu doktorluk mesleğini icra etmek istiyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.