Ergene Velimeşespor’a siyaset karıştı

Ergene Velimeşespor’a siyaset karıştı
Yayınlama: 05.01.2022
A+
A-

Ergene Velimeşespor Başkanı Serkan Bezgin’in Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yönelik “Sayın başkanım yönetemiyorsanız bırakın, AK Belediyecilik gelsin. Her şeyin en güzelini yaparız hem de ayrımcılık yapmadan” ifadelerinin ardından Uysal Otomotiv Yönetim Kurlu Başkanı CHP Çorlu İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Müjdat Uysalcan Ergene Velimeşespor Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa etti ve “Spora siyaset karışmıştır” dedi. Bu gelişmelerin ardından Bezgin bir açıklama daha yayımlayarak “Doğru söyledik, yanlış anlaşıldık” dedi

BEZGİN: AK BELEDİYECİLİK GELSİN

Ergene Velimeşespor Başkanı Serkan Bezgin, geçtiğimiz günlerde yayımlamış olduğu bir açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan yazılı ve sözlü olarak, Tekirdağ’ımızı profesyonel liglerde temsil eden tek Tekirdağ temsilcisi Ergene Velimeşespor’a Tekirdağ Büyükşehir Belediye şirketlerinden 500 Bin TL’lik sponsorluk anlaşması üzerinden destek istedik. Sayın Kadir Albayrak’ın cevabı bütün şirketlerimiz zarar ediyor oldu. Sayın başkanım yönetemiyorsanız bırakın, AK Belediyecilik gelsin. Her şeyin en güzelini yaparız hem de ayrımcılık yapmadan.

Geliri bizden az olan illerin şehirlerindeki profesyonel takımlara Büyükşehir Belediyeleri sponsor olurken, bizim koskocaman Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden 500 Bin TL reklam sponsorluğu yapamayan Kadir Başkan sınıfta kalmıştır. Kendi ağzı ile bir programda sizlere 500 Bin TL reklam sponsorluğu vereceğim diyerek söz veren Kadir Başkan şimdi kıvırıyor, topu taça atıyor. Bana bir yol söyleyin yapalım diyor, yol belli bir talimatını ile sponsorluk anlaşması üzerinden destek yapabilirsiniz. Kadir Başkan bizi oyalamakta, Tekirdağ’ın 2. Ligdeki tek takımı olan Ergene Velimeşespor’un başarılı olmasını istemiyor. Burada bir hasetlik görüyorum.”

UYSALCAN: KADİR ALBAYRAK’I HEDEF ALAN SİYASİ İÇERİKLİ TALİHSİZ AÇIKLAMAYI KABUL ETMİYORUM

Bezgin’in bu açıklamalarının ardından Uysal Otomotiv Yönetim Kurlu Başkanı CHP Çorlu İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Müjdat Uysalcan, Ergene Velimeşespor Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan bir açıklama yayımladı ve şunları kaydetti: “Ergene Velimeşe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinden İstifa Ediyorum.

03.01.2022 tarihinde basın yayın organlarına yansıyan Ergene Velimeşe Spor Kulübü
başkanı Sayın Serkan Bezgin’ in yazılı basın açıklamasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ ı hedef alan siyasi içerikli talihsiz açıklamayı kabul etmiyorum.

Spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşları siyasetin üzerinde olan kurumlardır ve etik değerleri bulunur, spor kulüplerinde siyasetin olmaması gerektiğine inanıyorum, bu nedenle Tekirdağ’ımızın tek profesyonel futbol kulübü olan ve görev aldığım Ergene Velimeşe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ediyorum.

Destekçisi ve taraftarı olarak Ergene Velimeşe Spor Kulübü’ne canı gönülden başarılar
diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BEZGİN: KADİR BAŞKANIMIZ BİZE DESTEK OLSA NE OLUR OLMASA NE OLUR

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ergene Velimeşespor Başkanı Serkan Bezgin, yeni bir açıklama yayımlayarak yanlış anlaşıldığını dile getirdi: “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Kadir Albayrak’ı ben bir baba, bir abi olarak sever ve saygı duyarım. Tekirdağ’ımızı profesyonel liglerde temsil eden tek takım olan gururumuz Ergene Velimeşespor’umuza 500 bin TL para yardımında bulunacağı sözünü vermişti. Başkanımızın bu sözü ne yazık ki havada kaldı. Türkiye’nin her yerinde Tekirdağ’ımızı temsil eden kulübümüze vermiş olduğu para desteğini yerine getirmesini istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Kadir Albayrak ve yüce meclis Bölgesel Amatör Liglerinde oynayan Tekirdağ temsilcisi futbol takımlarına maddi anlamda büyük destekler verdi. Bu yüzden Kadir Başkanımızı ve yüce meclisimize teşekkür ediyor, aynı hassasiyeti Ergene Velimeşespor takımımıza da göstermelerini istiyorum. Ergene Velimeşespor kulübü sadece benim yada Ergene’nin değil tüm Tekirdağ’ın takımıdır. Ergene Belediye Başkanımız sayın Rasim Yüksel, Ergene Belediye Meclisimiz, esnaflarımız ve sanayicilerimiz elimizden geldiğince futbol kulübümüze maddi ve manevi anlamda destek olduk olmaya da devam ediyoruz. Bizleri üzen tek konu Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yalnız bırakılmamızdır. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Kadir Albayrak bizlere biz sör verdi ve bu sözü yerine getirmemesi bizleri çok üzdü. Büyükler babalık yapar, abilik yapar, bizler bu yaşımıza kadar böyle gördük böyle bildik. İlk devre çok şansızdık ama ikinci devre herkes daha güçlü bir Ergene Velimeşespor seyredecek. Bunun sözünü tüm sporseverlere veriyorum. Bu takım kesinlikle ligden düşmeyecektir. Düğün bittikten sonra kınayı nabalım, sayın Kadir başkanımız bize destek olsa ne olur olmasa ne olur. Ekonomik olarak desteği geçtik, manevi olarak da destek görmedik görmüyoruzda. Bu güne kadar Ergene Velimeşespor’umuza emek veren, destek olan tüm Velimeşespor camiasına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.