Dönmez’e karşı Sönmez; Bilge’ye karşı Demirdöğen

Dönmez’e karşı Sönmez; Bilge’ye karşı Demirdöğen
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.07.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi kulislerinde hareketli günler yaşanıyor. Çerkezköy’de Özgür Sönmez, mevcut İlçe Başkanı Ayfer Dönmez’i devirmeye çalışırken; Kapaklı’da ise Erdinç Yılmaz’ın yeniden aday olmayacağı, bunun yerine ilçe başkanlığı adaylığını açıklayan CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge’ye karşı Adnan Demirdöğen’i destekleyeceği konuşuluyor. Sönmez ve Demirdöğen’in arkalarındaki isim ise Dr. Candan Yüceer olarak göze çarpıyor

Yakın zamanda tamamlanması beklenen CHP İl ve İlçe kongreleri için kulislerde hareketli günler yaşanıyor.

CHP Çerkezköy’de ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan iki kişi bulunuyor. Bunların biri mevcut başkan Ayfer Dönmez, diğeri ise Özgür Sönmez… Çerkezköy’de uzun yıllardır süren Vahap Akay – Candan Yüceer çekişmesinin bu kongrede de yaşanacağı öngörülüyor.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın, Özgür Sönmez’in adaylık açıklamasına katılmayıp Ayfer Dönmez’in açıklamasında coşku dolu bir konuşma yapması; açık açık Ayfer Dönmez’i desteklediği yorumlarını da beraberinde getirdi. Milletvekilliği biten Dr. Candan Yüceer’in ise siyasi arenada varlığını kaybetmemek adına ilçe teşkilatlanmalarına müdahil olduğu kulislerde konuşulan konulardan biri. Öyle ki Yüceer’in Özgür Sönmez’i desteklediği ve üye bazında Sönmez’e oy toplamaya çalıştığı iddia ediliyor.

Kapaklı’da da kongre öncesi hareketlilik sürüyor. Mevcut başkan Erdinç Yılmaz’ın yeniden aday olmayacağı gündemde. Yılmaz’ın aday olmayacağı ancak adaylığını açıklayan CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge’ye karşı Adnan Demirdöğen’i destekleyeceği iddia ediliyor. Demirdöğen’i destekleyecek olan bir diğer isim ise, ilk zamanlar Erdinç Yılmaz’la yıldızı pek barışmayan ancak sonrasında arayı düzelten CHP Kapaklı İlçe Gençli Kolları Başkanı Emir Tarcan. Hal böyle olunca, Candan Yüceer, Erdinç Yılmaz’ın kazandığı kongrede olduğu gibi bu kongrede de seçime müdahil olup CHP Kapaklı İlçe Teşkilatı’nı dizayn etmeye çalışıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.