Depremzede vatandaşlara ücretsiz psikolojik destek verilecek

Depremzede vatandaşlara ücretsiz psikolojik destek verilecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.02.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından afet bölgesinden Çerkezköy’e gelen depremzedeler için Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde psikolojik danışmanlık hizmeti verilecek.

Çerkezköy Belediyesinin afet bölgesinden kente gelen depremzedelere yönelik destek çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından depremzedelere yönelik ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

“PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİYOR”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma ve hasara sebep olan depremler sonrası kente gelen depremzedelere psikolojik danışmanlık hizmeti verileceğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kahramanmaraş merkezli deprem felaketlerinde binlerce can kaybımız oldu. Yüzbinlerce insanımız yaralandı ve yaşadığı şehri terk ederek Türkiye’nin farklı şehirlerine göç etmek zorunda kaldı.

“444 88 59 NOLU TELEFONDAN RANDEVU ALINABİLİR”

Geçirdiğimiz bu zor günlerde beden sağlığı kadar ruh sağlığına da önem veriyoruz. Belediyemiz bünyesinde çalışan psikolojik danışmanlarımız bu süreçte deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımıza ücretsiz olarak travma sonrası stres bozukluğu, kaygı bozukluğu, depresyon gibi konularda psikolojik destek sağlıyor. Psikolojik destek hizmetinden yararlanmak isteyen afetzede vatandaşlarımız 444 88 59 numaralı çağrı merkezini arayarak randevu oluşturabilirler.

“PSİKOLOJİK İLK YARDIM HİZMETİ VERİLİYOR”

‘Psikolojik İlk Yardım’ desteği ile depremden etkilenen vatandaşlarımızın psikolojik sağlığının kötüye gitmesini önleme, fiziksel, duygusal ve sosyal desteğe erişmelerini sağlama, güvende ve sakin hissetmelerine yardımcı olma, etkilenme düzeyinin azaltılması amaçlanıyor. ‘Psikolojik İlk Yardım’ hizmeti almak isteyen depremzede vatandaşlarımız, Belediyemizin 444 88 59 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi ve randevu alabilirler” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.