ÇOSB 150 konteynerlik yaşam alanı kuruyor

ÇOSB 150 konteynerlik yaşam alanı kuruyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.02.2023
A+
A-

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için depremin ilk gününden bu yana yardım çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB), bünyesindeki katılımcıların da desteğiyle deprem bölgesinde 150 konteynerlik yaşam alanı kuruyor

ÇOSB sanayicilerinin ve ÇOSB Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla alınacak konteynerler için çalışmalar hızla devam ediyor. Kısa sürede teslim edilecek konteynerler AFAD’ın koordinesiyle deprem bölgesine gönderilecek. Mobil duş ve WC kabinlerinin de olacağı konteynerlerin sayısının ileriki günlerde daha da artırılacağı belirtiliyor.

Depremin olduğu andan bugüne çok sayıda yardım TIR’ını da hazırlayıp deprem bölgesine gönderen ÇOSB Bölge Müdürlüğünün bu konudaki çalışmaları devam ediyor.

DEPREMZEDELERİ İSTİHDAM EDECEĞİZ

Konuyla ilgili konuşan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, “Yapacağımız konteyner yaşam alanlarının yanı sıra, deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın da istihdamı için çalışıyoruz. Depremzede vatandaşlarımızın barınmalarının yanı sıra istihdamları için de sanayicilerimiz ellerinden geleni yapacaklardır” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.