Çerkezköy Belediyesinden öğrencilere karne hediyesi

Çerkezköy Belediyesinden öğrencilere karne hediyesi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.01.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesinin ocak ayı kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde ‘Aslan ve Fare’ isimli çocuk tiyatrosu yarıyıl tatiline çıkan çocuklar ile buluştu

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk yarısının sona ermesi nedeni ile Çerkezköy Belediyesi tarafından çocuklara yönelik tiyatro etkinliği düzenlendi. 21 Ocak Cumartesi günü Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Aslan ve Fare’ isimli çocuk tiyatrosunu Çerkezköylü çocuklar ile buluşturduklarını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “İki seans halinde çocuklarımız ile buluşan çocuk tiyatrosuna ilgi son derece yüksekti. Yorucu bir eğitim ve öğretim dönemini tamamlayan çocuklarımız ‘Aslan ve Fare’ isimli oyunla bir dönemin yorgunluğunu attılar” dedi.

Tiyatroyu izlemeye gelen çocuklar ile de bol bol anı fotoğrafı çektiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Yarıyıl tatilinin tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Geleceğimizin teminatı yavrularımız tatilde bol bol dinlenip, çeşitli aktiviteler yapsınlar, fırsat buldukça kitap okusunlar. Tüm çocuklarımız keyifli ve bol bol dinlenebilecekleri bir tatil geçirsinler” ifadelerini kullandı.

ASLAN VE FARE OYUNUNU KEYİFLE İZLEDİLER

21 Ocak Cumartesi günü saat 13.00 ve 15.00’te çocuklar için sahnelenen ‘Aslan ile Fare’ isimli oyun, usta tiyatrocu Tarık Şerbetçioğlu tarafından kaleme alındı. Tek perde olan oyunda Gönül Acar, Deniz Salman, Sevda Yıldırım, Dilara Tabak rol aldı.

Oyunun konusu: Kurnaz Tilki Tekdiş’in Ormanlar Kralı Aslanı zor duruma düşürecek bir planı vardır. Bu planı bozacak olan da sevimli Fare Kemirik’tir. Bazen en işe yaramaz diye kenara itilen birinin bile yeri geldiğinde çok kıymetli olacağını anlatan, hayvanlar arasında geçen eğlenceli, eğlendirirken öğreten, şarkılı, danslı tek perdelik bir çocuk tiyatrosu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.