Çanakkale gezilerine 3 bin 263 kişi katıldı

Çanakkale gezilerine 3 bin 263 kişi katıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.06.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi 17 Mayıs Çarşamba günü başlatılan ve haftanın 4 günü düzenlenen Çanakkale Şehitliği gezileri tamamlandı. Tarihi yarımadada bulunan Çanakkale Şehitliği gezilerine bu yıl 3 bin 263 kişi katıldı

18 HAZİRAN’DA SONA ERDİ

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitliği gezilerine bu yıl 3 bin 263 kişi katılırken, 17 Mayıs’ta başlayan ve 18 Haziran’da sona eren ücretsiz geziler boyunca Çerkezköylü vatandaşlar tarihin yeniden altın harfler ile yazıldığı, eşsiz kahramanlık destanlarının yaşandığı tarihi yarımadayı gezip, görme imkanı buldular.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Tarihi yarımadada bulunan Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, Alçıtepe Hastane Müzesi, 57. Alay ve Kesikdere Şehitliği, Arıburnu ve Conk Bayırı gibi kilit noktaları gezip gören Çerkezköylüler, kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile Çerkezköy Belediyesine teşekkürlerini sundular.

3 BİN 263 KİŞİ KATILDI

Pandemi nedeni ile bir süredir gerçekleştiremedikleri Çanakkale Şehitliği gezilerine bu yıl yeniden başladıklarını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “17 Mayıs Çarşamba günü başladığımız Çanakkale Şehitliği gezilerimizi 18 Haziran’da tamamladık. Bu yıl düzenlediğimiz gezilerimize toplam 3 bin 263 hemşerimiz katılarak, tarihin kan ve barut ile yeniden yazıldığı, yokluk içindeki bir milletin yedi düvele karşı kahramanca mücadele ettiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Çanakkale’yi ve Türk vatanını nasıl geçilmez yaptığını yerinde gördü ve inceledi.

“GEZİMİZE KATILAN HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Her yanı tarih ve kahramanlık kokan, her karışı kahraman ecdadımızın asil kanı ile sulanan tarihi yarımadayı rehber eşliğinde gezen hemşerilerime, gezilerimize gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum. Gezilerimizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesinde emeği olan, katkı sunan rehberlerimiz ve görevlilerimiz başta olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

GEZİLER 1 AY SÜRDÜ

Çerkezköy Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen ve ilki 17 Mayıs’ta gerçekleştirilen Çanakkale Şehitliği gezisine katılan Çerkezköylüler sabah saat 06.00’da Çerkezköy Kentpark’tan yola çıkarken, 10.00 gibi Çanakkale Şehitliği’ne ulaştı. Rumeli Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahindere Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, Alçıtepe Hastane Müzesi, 57. Alay ve Kesikdere Şehitliği, Arıburnu ve Conk Bayırı gibi kilit noktaları gezen Çerkezköylüler gezi sonrası tarihi yarımadadan saat 17.30’da Çerkezköy’e hareket etti. Gezilere katılanlara ayrıca ücretsiz kumanya dağıtımı da yapıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.