Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıldönümü

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıldönümü
Yayınlama: 18.03.2024
Düzenleme: 18.03.2024 14:11
A+
A-

Türk ve Dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlanırken, şehitlerimiz de saygı ve minnetle anıldı.

Çerkezköy Şehitliği’nde saat 10.00’da başlayan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Programına Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Vahap Akay, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Erkan Bulut, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Burak Yılmaz, şehit aileleri ve yakınları, gaziler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUA EDİLDİ

Çerkezköy Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Çerkezköy Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği çelenklerinin Çerkezköy Şehitliği’ne sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin konuşma ve Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı. Ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Çerkezköy Şehitliği’ndeki ebedi istirahatgahlarında yatan şehitlerimizin mezarlarına karanfil bıraktı ve şehitlerimiz için dua ettiler.

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Çerkezköy Şehitliği’nde düzenlenen çelenk töreninin ardından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli Tank Üsteğmen Barbaros Makan günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Daha sonra 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla Tekirdağ ve Çerkezköy genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirin okunmasının ardından “Yaşasaydım Aranızda Olacaktım” adlı şiir okundu. Program, Enesler İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryonun izlenmesi ile sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.