Bilge: Genç bir kadın olarak sürdürdüğüm mücadeleyi birlikte büyütelim

Bilge: Genç bir kadın olarak sürdürdüğüm mücadeleyi birlikte büyütelim
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.07.2023
A+
A-

CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge, yeşil listeden CHP Kapaklı İlçe Başkan adaylığını açıkladı. Bilge, “Gelin, bir genç ve kadın olarak sürdürdüğüm mücadeleyi birlikte büyütelim.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Yeşil Liste’den ilçe başkanı adayı olduğunu sosyal medya hesabında duyuran CHP Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge, partisi önünde de bir açıklama programı düzenledi. Programa CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, CHP Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri, CHP ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katılım sağladı. Programa ayrıca diğer ilçe başkanı adayı Emir Tarcan da katılım sağladı.

“BİRBİRLERİNİ KIRMADAN BU SÜRECİ GÖTÜRÜYORLAR”

Programın açılış konuşmasını CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz gerçekleştirdi. İki adaya da başarılar dileyen Yılmaz, “4 yıldan beri yürüttüğüm İlçe Başkanlığı’nda o kadar güzel bir mutluluk yaşıyorum ki 4 yıldan beri benimle beraber olan İlçe Kadın Kolları Başkanımız Deniz Bilge ve İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Emir Tarcan, İlçe Başkan Adayı oldular. Bundan dolayı çok mutluyum. Kongrelerin yapılmasındaki amaç neydi? Hatırlatmak istiyorum. Örgütlerin güçlenmesi ve yaklaşan yerel seçimlerde bir süreliğine emanet verdiğimiz belediyeleri tekrar alıp, mevcut belediyeleri elimizde tutmak ve geçmişte olduğu gibi 12-0 yapmaktır. Bunun başka bir nedeni yok. Ben İlçe Kadın Kolları Başkanımız Deniz Bilge ve İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Emir Tarcan’ı tebrik ediyorum. Birbirlerini kırmadan, üzmeden bu süreci götürmeye çalışıyorlar.” dedi.

“DAHA GÜÇLÜ İLERLEYECEĞİZ”

Yılmaz, açıklamasını şu sözlerle noktaladı: “Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanını seçiyoruz. Son zamanlarda duyduğum bazı şeyler beni gerçekten üzdü. Şehir dışından, farklı ilçelerden aramalar geliyor. Tabi ki herkes heyecanlı, anlıyorum ama bırakın da biz kendi yağımızda kavrulalım. Bırakın da Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kapaklı’daki birbirinden değerli 2 bin 300 üyesi, hür iradesiyle kararlarını versinler. Geçmiş seçimlerde bu hatalar yapıldı ancak hatalarımızdan ders çıkarmamız gerekiyor. Biz geçen seçimdeki hatalardan ders çıkarmayıp, bu dönemde de aynı şeyleri yapıyorsak İlçe Kongresine gerek yok, sizlerin vaktinizi harcamanıza da gerek yok, olduğu gibi devam edelim. Hiç kimseyi düşman olarak görmüyoruz. Birbirinden kıymetli 2 bin 300 üyemiz, yapacağımız seçimde hür iradeleriyle gelip oylarını kullanacaklar. Kongre süreçlerinden de çok kısa bahsetmek istiyorum. Bugün il ve ilçe yöneticilerimiz ile toplantı yapacağız ve kongre sürecinin takvimini belirleyeceğiz. İlçe Başkan Adaylarımız da sahada sizleri ziyaret ettiklerinde seçim takvimini artık zikrediyor olacaklar. Bu ay içerisinde mahalle delege seçimlerini bitirmiş olacağız. Ondan sonraki ay da bayram havasında hep birlikte ilçe kongremizi de gerçekleştirmiş olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongreleri her zaman bayram havasında geçer. Daha güçlü ilerleyeceğiz. Ben buna eminim.”

“GENÇ BİR KADIN OLARAK GERİ DURMAM MÜMKÜN DEĞİL”

Akabinde CHP Kapaklı İlçe Başkan Adayı Deniz Bilge kürsüye geldi. Genç bir kadın olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki mücadelesine değinen Bilge, “Hem yerel seçimde hem de genel seçimde partimizin iktidarı için kapı kapı dolaşan, her türlü yıldırma, korkutma, sindirme çabalarına rağmen yılmayan, işini gücünü bırakan, ailesinden feragat eden tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. En çok da kadınlara ve gençlere teşekkür ediyorum. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim’ diyemez” Bir genç ve bir kadın olarak hak mücadelesinden, emek mücadelesinden, çağdaşlaşma mücadelesinden geri durmam mümkün değil. Özellikle partimizin katılacağı yerel ve genel seçimlerde ön seçimi savunmak, kadınların, gençlerin ve örgüte emek verenlerin listede hak ettiği sıralarda olma mücadelesini sürdürmek, temsilde adaleti sağlamak hepimizin ve en başta benim sorumluluğum olacaktır. İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak onurla, gururla sürdürdüğü mücadeleyi, İlçe Başkanı olarak daha güçlü bir şekilde devam ettirmek istiyorum. Partimizin kongre sürecinde Yeşil Liste ile İlçe Başkanlığı’na aday olduğumu büyük bir gurur ve heyecanla açıklıyorum. Gelin, bu mücadeleyi hep birlikte büyütelim. Gelin, bir genç ve kadın olarak sürdürdüğüm mücadeleyi birlikte büyütelim. Gelin, el ele verelim. Kapaklı’da partimizin bayrağını yeniden dalgalandıralım ve sosyal demokrat belediyeciliği yeniden hayata geçirelim. Gelin, el ele, omuz omuza partimizi iktidara taşıyalım.” dedi.

“TOPLUMUN SORUNLARINI BİLEREK HAREKET ETMELİYİZ”

Siyasetin toplum faydasına yapıldığını hatırlatan Bilge, “Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev yapıyorsak dengelerle değil değerlerimizle siyaset yapmalıyız. Siyaset bana ne verecek’ diye değil, ‘Ben topluma ne vereceğim’ diye düşünülmesi gerekiyor. Toplumun sorunlarını ve değerlerini bilip ona göre hareket etmeliyiz. Geçmişimizi unutmamalıyız. Katledilen aydınlarımızı, devrim şehitlerimizi unutmamalıyız. Unutmamalıyız ki bir daha yaşamayalım. Uğur Mumcu’yu, Abdi İpekçi’yi ve Madımak’ta katledilen canlarımızı, çocuklarımıza anlatmalıyız. Çünkü bizler inançları ve fikirlerinden dolayı bedel ödeyen bir geleneğin temsilcileriyiz. Bunları bilerek siyaset yapmalıyız. Sizlerin oylarıyla göreve gelmem halinde ötekisi olmayan, kapsayan, kucaklayan, küskünlüklerin olmadığı çok daha güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü Kapaklı’da hep birlikte hayata geçireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da daha güçlü bir şekilde ev ev, kapı kapı, sokak sokak gezmeye ve her konuda Cumhuriyet Halk Partili siz değerli yol arkadaşlarımın yanında olmaya söz veriyorum. Atatürk’ün gençleri ve Cumhuriyet’in kadınları yılmaz, küsmez. El ele verip AK Parti karanlığını hep birlikte aşacağız. Kongrede aday olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından program, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.