Öküz öldü, ortaklık bozuldu!

Öküz öldü, ortaklık bozuldu!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.09.2023
Düzenleme: 09.09.2023 10:43
A+
A-

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Eray Güner’in ‘Özel Kalem Müdürlüğü’ isteğini reddedince Güner ile Başkan Çetin’in arası oldukça açıldı. Güner’in bu yüzden Kapaklı Belediye Meclis Asil Katip Üyeliği ile Plan ve Bütçe Komisyonundan ayrıldığı, hatta ve hatta Belediyeden çıkmaması gereken bilgileri CHP’li Meclis Üyeleriyle paylaştığı da iddia edilen konuların arasında yer alıyor

Kapaklı Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Eray Güner’in uzun süredir Özel Kalem Müdürlüğü görevi beklediği biliniyordu. Aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen isteğinin karşılığını alamayan Güner’in, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından bu göreve getirmemesi Güner ile Başkan Çetin’in arasını bir hayli açtı.

Kapaklı kulislerinde konuşulanlara göre Güner, isteği gerçekleşmeyince ilk olarak Kapaklı Belediyesinde istisnai kadro ile memur yapılan birinin bilgilerini Kapaklı Belediyesinin CHP’li Meclis Üyelerine aktardı. İddia o ki, bu bilgileri öğrenen CHP’li Meclis Üyeleri de Kapaklı Belediye Eylül ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda şu şekilde bir önerge sundu:

“Belediyemiz Özel Kalem Müdürlüğünde 2019’dan itibaren 2023 Eylül ayına kadar geçen süreçte sözleşmeli çalışanlar hariç memuriyet hakkı kazanan kişiler kimlerdir?

Çalıştıkları dönem ve süreçler hakkında detaylı bilgilerin paylaşılması, ilgili birimlerin bu konuda gereğini yaparak grubumuza yazılı veya sözlü olarak bilgi verilmesi için önergemizin Başkanlık Makamına havalesini arz ve talep ederiz.”

Güner’in bununla da yetinmeyip Kapaklı Belediye Meclis Asil Katip Üyeliği ile Plan ve Bütçe Komisyonunda da bu sebeple ayrıldığı da kulislerde konuşulan bir başka konu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.