Akay’dan, Özgür Özel’le birlikte mağdur ailelere destek

Akay’dan, Özgür Özel’le birlikte mağdur ailelere destek
Yayınlama: 29.02.2024
A+
A-

Çorlu’da 8 Temmuz 2018’de meydana gelen ve 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği, 300’den fazla kişinin de yaralandığı tren katliamına ilişkin 13 sanıklı davanın bugün görüşüleceği açıklanan karar duruşması 25 Nisan’a ertelendi. Duruşmaya CHP Genel Başkanı Özgür Özel’le birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Vahap Akay da katıldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile birlikte davanın bugünkü duruşmasına ve mağdur yakınları ile birlikte gerçekleştirilen yürüyüşe katılan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile birlikte Çorlu Tren kazasının son duruşmasında katıldık. 25 Nisan’a ertelenen davada adalet yerini buluncaya kadar usanmadan haykıracağız. Bu süreçte tren kazazında hayatını kaybeden canlarımızın ailelerinin ve yakınları ile kazada yaralanan vatandaşlarımızın bugüne kadar nasıl yanlarında oldu isek bugünden sonra da yine yanlarında olacağız. Bıkıp usanmadan sorumluların ceza almalarını haykıracağız” dedi.

ADALETİ RAY ALTINDA BIRAKMAYACAĞIZ

Duruşmanın ardından basın açıklamasında bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise şunları söyledi:

“Adaleti ray altında bırakmayacağız. Esas mevzuyu biliyoruz. Kararı seçimden sonraya kaçırıyorsun. Bu kararı seçimden  önce verip de toplumun, senin ne yaptığını görüp de sandıkta sende hesap soracağını biliyorsun. Ondan korkuyorsun. Yapacağınız rezillik ortaya çıktı sandıktan sonraya kararı kaçırıyorsun. İstediğin yere kaç ben bu annelerle birlikte seni kovalamaya devam edeceğim.”

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.