Akay’dan fırıncılara cevap: Gerekirse pazar günü de ekmek çıkarırız

Akay’dan fırıncılara cevap: Gerekirse pazar günü de ekmek çıkarırız
Yayınlama: 04.05.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi tarafından yapılan Halk Ekmek Fabrikası, düzenlenen törenle açıldı. Fabrikanın açılış töreninde konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, fırıncıların protestosunu hedef aldı. Çerkezköy Belediyesinin vatandaşları mağdur etmeyeceğini belirten Akay, “Demişler ki ‘Halk Ekmek Fabrikasını ve Vahap Akay’ı protesto için Pazar günleri ekmek üretmeyeceğiz.’ Hemşerilerim hiç merak etmesin, Çerkezköy Halk Ekmek onların malıdır ve biz vatandaşımızı ekmeksiz bırakmayız. Gerekiyorsa Pazar günleri de ekmek çıkarır. Vatandaşımızın hizmetine sunarız.” dedi.

Halk Ekmek Fabrikası’nı kurarken hiçbir iş kolunu hedef almadıklarının altını çizen Başkan Vahap Akay, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Şunu hatırlatayım, bu işe başlarken hiçbir iş kolunu hedef alarak yola çıkmadık. Çıkmamız da mümkün değil. Sosyal belediyeciliği merkeze alan, insan odaklı belediyecilik ve siyaset anlayışımızın gereğini yerine getiriyoruz.

“GEREKİRSE PAZAR GÜNÜ DE EKMEK ÇIKARIRIZ!”

“Bugün basından üzülerek okuduğum kadarı ile bazı fırıncı arkadaşlarımız açıklama yapmışlar. Dertleri varsa, konuşmak istiyorlarsa Halk Ekmek A.Ş. Yöneticisi arkadaşlarımız burada, tabi ki görüşebilirler. Ancak demişler ki ‘Halk Ekmek Fabrikasını ve Vahap Akay’ı protesto için Pazar günleri ekmek üretmeyeceğiz.’ Hemşerilerim hiç merak etmesin, Çerkezköy Halk Ekmek onların malıdır ve biz vatandaşımızı ekmeksiz bırakmayız. Gerekiyorsa Pazar günleri de ekmek çıkarır. Vatandaşımızın hizmetine sunarız.”

“KIZILPINAR VE YILDIRIM BEYAZIT MAHALLELERİNE DÜĞÜN SALONU YAPIYORUZ”

Çerkezköy için yaptıklarımızı binlerce metrekare yeni park alanlarını, yeni yaşam alanlarını, kütüphanemizi, eğitim çalışmalarımızı, yeni futbol sahamızı, spor yatırımlarımızı detaylandırarak zamanınızı almayacağım ancak Bugün Sayın Genel Başkan Yardımcımız buradayken, hazır eliniz değmişken bugünlerde temel atma seviyesine geldiğimiz hem Kızılpınar Düğün Salonu ve hem de Yıldırım Beyazıt Mahallesi Düğün Salonlarımızın da temelleri atılıyor ve çalışmaları başlıyor. Bu iki yatırımda iki mahallemize ve Çerkezköy’ümüze hayırlı olmasını diliyorum

“YAPILAN ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ”

Çerkezköy’de 9. hizmet yılımızı tamamladık. Açılış ve temel atma törenleri çok fazla yapmadık ancak zaman zaman özellikle siyasetin kızıştığı bugünlerde duygularımızı paylaşmak adına yaşadığımız sıkıntılara, zaman zaman üzerimize gelen siyasi eleştirilere de cevap vermemize vesile bir gün bugün.

2014’den bugüne hizmetle geçen 9 yılımızda hemşerilerimiz ile her yerde her alanda buluşan, yan yana gelen, hüznü paylaşan, mutluluğu paylaşan, zor anları paylaşan, zaman zaman kızsalar da ama asla küsmeyen, yapılan işleri görerek anlayışla karşılayan ve bu zor zamanlarda birbirlerine sabır gösteren bir yönetim anlayışı ile vatandaşlarımız ile bir ve beraber olduk.

“KRİZLER VE PANDEMİ OLUMSUZ ETKİLEDİ”

Bunları neden anlatıyorum. Çok zor şartlarda bir hizmet dönemi yaşıyoruz. 2018 genel seçimi sonrası başlayan ekonomik krizin etkilerini gösterdiği 2019 yılında göreve yeniden başladık. Hemen ardından 2020 Mart ayında başlayan ve 2021 Temmuz ayına kadar etkisini gösteren, işleri askıya alığımız, maske üreterek kapı kapı maske dağıtımı yaptığımız pandemi dönemini yaşadık.”

“ÇOK ZOR VE ZAHMETLİ İŞLERİN İÇERİSİNE GİRDİK”

Ardından 2021 yılı Eylül ayında tekrar başlayan ve etkisi, tesiri her geçen gün artarak bugünlere kadar gelen yeni bir ekonomik kriz döneminin yaşandığını ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu zor şartların içinde iş yapma arzumuz, azim ve kararlığımız hiç bitmedi. Çok zor ve zahmetli işlerin içerisine girdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile birlikte çok zor ve zahmetli bir alt yapı hamlesi yapıldı. Özellikle Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım Ve Peyzaj Projesi’ne ilave olarak Çerkezköy’ün yeni Cumhuriyet Meydanı kazandırmak, bu kente yakışır, yaraşır alt yapı ve aynı zamanda üst yapı projelerine girdik. Cumhuriyet Meydanımız bitti. Atatürk Caddesi bitti diyebiliriz. Öztrak Caddesi’nde 60 gün içerisinde çıkarak, bu önemli projeyi Çerkezköy Belediyesi sahaya girdiği Ağustos 2021 tarihinden her türlü zorluğa rağmen 22 ay sonra tamamlamış olacak.

“KAOS DÖNEMİNDE 3 KM İÇERİSİNDE 32 KM ALTYAPI YAPTIK”

Bu sürelerde neler yaşadık? İşe başladık betonun metreküp fiyatı 220 TL idi. Şu anda betonun metreküp fiyatı 2 bin TL’yi geçti. Metreküpü iki kat, üç kat değil neredeyse 10 kat arttı. Yani yanına bir sıfır ilave ettik. Müteahhitler işleri bırakmak zorunda kaldı. Her yıl bir defa açıklanan bayındırlık pozları sanıyorum tarihinde ilk defa 2022 yılında 3 defa yenilendi. İhaleler alıcı bulamadı. Bu kaos dönemlerinde 3 km uzunluğunda Atatürk ve Öztrak Caddelerinde tam 32 km alt yapı borusu döşendi. Tekrar söylüyorum 3 km’ye 32 km boru döşendi. İşte o zor günlerde birileri bunlar üzerinden siyaset yapmaya çalışırken yukarıda anlattığım gönül köprüleri kurduğumuz vatandaşlarımız bu zor günlerde bu zahmetli günlerde kızdılar.  Ancak sabrettiler ve çekilen zahmetlerin hakkını verdiler.

“SİYASET BEZİRGANLARI ÇIKTI”

Bu zor ve zahmetli günlerde siyaset yapmaya çalışan siyaset bezirganları vardı. Onların hepsine cevapları ortaya çıkan yeni güzellikler ile verdik.”

“CAMİ YIKIYORUZ MUAMELESİ YAPTILAR”

Bugün her kesim tarafından takdir edilen yeni Cumhuriyet Meydanı’nı Osmanlı Camii ile buluşturduklarını ifade eden Akay, “Çalışmalar yapılırken bir gece yarısı saat 01.30’da Ak Parti İlçe Başkanı Osmanlı Camii’sinin bahçe duvarları yıkılırken çalışma alanına gelerek canlı yayınlarda bize ‘Cami yıkıyoruz’ muamelesi yapmaya çalıştı. Yetmedi Müftülüğü ve Cami çalışanlarını ‘Sizi cami cemaatinin önüne atıyorum’ diyerek siyaset yapmaya çalıştılar. Biz soğukkanlılığımızı koruyarak ne dedik? ‘Bu işler bittiğinde utanacaksınız’ dedik. Ve Osmanlı Camii’nin heybetini, güzelliğini Cumhuriyet Meydanı ile buluşturduk. Yetmedi çok kötü durumda olan tuvaletlerini yıktık, yeniledik ve hizmete açtık. O da yetmedi şimdi aydınlatma çalışmalarını başlatıyoruz ve camimizi ışıl ışıl yapacağız.

“HİÇ UTANMADILAR, ÖZÜR BİLE DİLEMEDİLER!”

Ve o gün bize cami yıkıyormuş muamelesi yapmaya çalışanları, Müftülüğümüzün ve camimizin kıymetli çalışanlarını ‘Cemaatin önüne atıyorum’ diyenleri, sonra da hiç utanmadan çıkıp özür dahi dilemeyenleri milletin takdirine bırakacağız. Biz bunlara alışkınız, anlatacak hikayesi kalmayanların masalları bunlar” açıklamışını yaptı.

“KONUŞACAK BİR ŞEYLERİ YOK, ANCAK BUNLARI KONUŞUYORLAR”

“Pazar çantası el yakar olmuş, kıymanın kilosu 400 TL’ye dayanmış” diyen Belediye Başkanı Vahap Akay, kurbanlık dana fiyatlarının 120 binlere dayandığını ve geçen yıl araba alınan fiyata kurbanlık alınabildiğini ifade ederek “Kurbanlık dana el yakar olmuş, fiyatı 120 bine dayanmış. Son bir ayda benim hemşerilerim Halk Ekmek Büfeleri önünde yağmurda kuyruk olmuş! Ne konuşacaksınız? Ancak bunları konuşursunuz?

“İÇİMİZDEKİ MEMLEKET SEVGİSİNİ SORGULADILAR”

2019 yılında meydan meydan gezerek bu seçimin beka sorunu olduğunu anlatmışlardı. İçimizdeki memleket sevgisini, bayrak sevgisini sorgulamışlar ve 2019 yerel seçimi için ‘Bu seçim beka seçimi’ demişlerdi? Biz de meydan meydan gezdik, Memleketimin 7 coğrafyasından, 81 ilinden gelerek buluştuğumuz hemşerilerimiz ile birlikte hep birlikte haykırdık

“BİZ YOLUMUZA DEVAM ETTİK”

Bizler ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, devrimlerinin gölgesinde bir Belediye Başkanıyız’ diye haykırdık ve daha büyük adımlarımız ile yolumuza devam ettik. Ve daha büyük adımlarla yolumuza devam edeceğiz.

“AYDINLIK YARINLARDA, YENİ BAHARLARDA BULUŞMAK ÜZERE”

Şimdi görüyorum, gözlemliyorum, yine aynı masallar millete anlatılmaya çalışılıyor, Biz bunlara kanmadan, memleketimiz için, milletimiz için, Tekirdağ’ımız için daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye, memleketimize, Ay Yıldızlı Türk Bayrağı’nın altında, bu güzel toprakların kurucusu, kurtarıcısı, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüze layık olmaya çalışarak, birliğimize ve beraberliğimize daha çok hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu güzel güne katılan, katkı veren Genel Başkan Yardımcım Faik Öztrak başta olmak üzere herkese bir kez daha teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş. Çerkezköy’ümüze, bölgemize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Aydınlık yarınlarda, yepyeni baharlarda buluşmak üzere sevgi ve saygılarımla herkesi selamlıyorum” diyerek tamamladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.