Akay’dan çocuklara karne hediyesi

Akay’dan çocuklara karne hediyesi
Yayınlama: 31.01.2022
A+
A-

Çerkezköy Belediyesinin kültür ve sanat aktiviteleri çerçevesinde yarı yıl tatiline giren çocuklar için ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı müzikli çocuk tiyatrosu sahnelendi. Etkinliğe katılan çocuklara ayrıca çeşitli hikaye kitapları da hediye edildi

ÇOCUKLARA HİKAYE KİTABI DA HEDİYE EDİLDİ

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi bu kez de 2021 – 2022 eğitim öğretim yılında ara tatile giren çocuklar için kapılarını açtı. Birinci seansı saat 13.00’te, ikinci seansı ise saat 15.00’te olmak üzere 2 seansta sahnelenen ‘Bremen Mızıkacıları’ isimli müzikli çocuk tiyatrosuna ilgi yoğun oldu.

Çocukların yarı yıl tatilini eğlenerek geçirebilmeleri için bu güzel müzikli çocuk tiyatrosunun sahnelendiğini kaydeden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çocuklarımızın tatillerini hem eğlenceli hem de faydalı bir şekilde geçirmelerini istedik. Bu kapsamda müzikli tiyatro oyunumuza katılan tüm çocuklarımıza birer adet de hikaye kitabı hediye ettik” dedi. Oyun sonunda Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin tarafından, oyunculara çiçek takdim edildi.  

BU SIKINTILI GÜNLER GEÇECEK

Etkinliğe katılan tüm çocuklara Mert Arık’ın yazdığı “Benim Zürafam Uçabilir, Anıl Basılı’nın yazdığı “Balino” ve Sun – Mi Hwang’ın yazıp Pınar Savaş’ın çevirdiği “Uçabileceğini Hayal Eden Tavuk” kitapları armağan edildi. Kitapların arka kısımlarında kaleme aldığı kısa bir notla çocuklara hitap eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Pandemi dolayısıyla ayrı kaldığınız okullarınıza, öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza yaklaşık 2 yıl aradan sonra tekrar kavuştunuz. Okullarımız uzunca bir süre sonra yeniden sizlerin cıvıl cıvıl sesleri ile yankılandı. Uzun süre okullarınızdan ve arkadaşlarınızdan ayrı kaldığınızın, bu nedenle de çok sıkıldığınızın farkındayım. Umarım bu sıkıntılı günler geçecek, maskeleri atıp yeniden arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle sımsıkı kucaklaşacağınız günler gelecektir.

SİZLERDEN ÇOK UMUTLUYUM

Sizlerin, barışın hakim olduğu huzurlu ve aydınlık bir geleceğe kavuşmanız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ile aydınlanan yolda ilerlemeniz ile mümkündür. Her şeyin zamanında yapılması ilkesinden hareketle, ödün vermeden çalışarak, gayret göstererek daha güzel bir geleceğe erişeceğinize olan inancım tamdır. Sizler de kendinizden emin olun. Sevgili çocuklar; okumanın, hayatın, başarmanın tadına varırken, erdemli bir insan olmanın yüceliğine de erişebildiğinizi hiçbir zaman unutmayın. Yarınımızın güvencesi olan sizler, bilgi çağında okuma alışkanlığı kazanmaya ve kitapları ihmal etmemeye özen gösterin. Her kitabın bir insan ve bir dünya olduğunu düşündüğümüzde kitaplar yoluyla elde edilen birikimin de önemi kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Şimdilik sizlerden ayrılırken yarının büyükleri olarak sizlere hep güvendiğimi, sizlerden çok umutlu olduğumu, sizlerle beraber her şeyin çok daha güzel olacağına inandığımı söylemek isterim. Sevgilerimle…” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.