Akay: Din ve mezhep ayrımcılığının feriştahı…

Akay: Din ve mezhep ayrımcılığının feriştahı…
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.10.2023
Düzenleme: 02.10.2023 16:01
A+
A-

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Tekirdağ İl Kongresi’nde yaptığı konuşmayla gündeme oturdu. Geçtiğimiz genel seçimlerde milletvekili adayı gösterilmeyen ve şimdilerde Kılıçdaroğlu’na ‘değişim’ söylemiyle rakip çıkan 12 yıllık CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’i destekleyen ve bu desteğin karşılığını ‘Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ olarak almak istediği iddia edilen 12 yıllık eski milletvekili Candan Yüceer’i isim vermeden eleştiren Başkan Akay, “Dün bu sonuçtan sorumlu hiç kimse kendini bu hesabın dışında tutamaz. Din ve mezhep ayrımcılığının feriştahını Tekirdağ ile tanıştıranların bu konuda konuşacak tek kelimesi dahi yoktur.” gibi sert açıklamalarda bulundu

BAZI ŞEYLERLE YÜZLEŞMELİYİZ

Başkan Akay, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Kongresinde yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu mücadele 28 Mayıs’ta sona ermedi. Bazı şeylerle yüzleşmeliyiz. Bu hassas süreçler Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef haline getirmektedir. Tabi ki bu kongreler yüzleşme yeridir. Tabi ki burada ne varsa konuşacağız. Dünün tüm eksiklikleriyle tüm hatalarla tüm yanlışlarla tabi ki yüzleşeceğiz. Elimizi vicdanımıza koyacağız.

BU SORUMLULUĞU HERKES ALACAK

Dün bu sonuçtan sorumlu hiç kimse kendini bu hesabın dışında tutamaz. Bu sebeple başlayan ilçe kongreleri aşağıdan yukarıya bir hesaplaşmadır. Hesaplaşmayı yukarıdan aşağıya beklemek doğru değildir. İlçe kongreleri, il kongreleri bu hesabın hep birlikte görüleceği alanlardır. Bu sorumluluğu herkes alacak. Bu sorumluluğu hiç kimsenin başka alanlarda aramaya hakkı yoktur. Kazanırken nasıl hepimiz kazanacaksak, kayıpta da hep beraber ortağız.

İĞNEYİ KENDİMİZE BATIRMAYI UNUTMAYACAĞIZ

100 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi ve bizler bugünün sorumluları sorumsuzca davranmaya asla hakkımız yoktur. Kamuoyu üzerinden yapılan bunca tartışmanın, bunca hesaplaşmanın hiç kimseye faydası yoktur. Hesabın görüleceği yer il kongreleri ve büyük kurultaydır. Kurultayın bir siyasi malzeme haline getirildiği bir süreç yaşıyoruz. Sanki dün hiçbir sorumluluğumuz yokmuş gibi davrandık. Kongrelerde konuşacağız, konuşmak zorundayız. Ancak çuvaldızı başkasına batırırken, iğneyi de kendimize batırmayı unutmayacağız. Din ve mezhep ayrımcılığının feriştahını Tekirdağ ile tanıştıranların bu konuda konuşacak tek kelimesi dahi yoktur.

HEP BERABER 12 – 0 YAPACAĞIZ

Hedefimiz bellidir. Hedefimiz bu kongreden Tekirdağ’ı güçlü çıkarmaktır. Hedefimiz büyük kurultaydan Cumhuriyet Halk Partisini güçlü çıkarmaktır. 6 ay sonra 31 Mart 2024’te yerel seçime gidiyoruz. Bu örgütün her kademesi sokak sokak, cadde cadde Cumhuriyet Halk Partisi için çalışacaktır. Kaybettiğimiz Kapaklı’yı, Hayrabolu’yu, Marmaraereğlisi’ni, Süleymanpaşa’yı geri alacağız. Hep beraber 12-0 yapacağız.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.