Akay: Bu arkadaşlardan bu milleti Allah korusun

Akay: Bu arkadaşlardan bu milleti Allah korusun
Yayınlama: 17.03.2024
A+
A-

Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı , kendisini eleştiren Cumhur İttifakı AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’ye sert çıktı. Öğe’nin ilçe başkanlığı yaptığı döneme vurgu yapan Akay, “Çerkezköy’e ne kazandırdın. 5 yıl ilçe başkanlığı yaptın” diyerek, ”Allah saklasın diyeyim sadece. Bu arkadaşlardan bu milleti Allah korusun diyeyim, başka da bir şey söylemiyorum ben” ifadelerini kulandı.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kalırken, Çerkezköy Belediye Başkanı ve CHP’nin adayı Vahap Akay mahalle mitinglerini sürdürüyor. Gaziosmanpaşa Mahallesi ile mitinglerine başlayan Akay, Bağlık Mahallesindeki mitingin ardından üçüncü mitingini Fatih Mahallesi Köprübaşı Mevkisinde gerçekleştirdi.

Mitinge vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, ilk önce ilk önce meclis üyesi adayları sahneye davet edilerek tek tek tanıtıldı. Ardından Akay, sahneye eşi Güliz Akay ve çocukları Deniz ve Damla ile birlikte çıkarak vatandaşları selamladı.

“HEMŞERİLERİME VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN GURURUYLA BURADAYIM”

2 dönemdir görevde olduğunu ve 31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldığını hatırlatan Akay, “Daha önce yine bu meydanda, yine bu kahvehanenin önünde sizlerle bir aradaydı. 5 yıl geçti ve aynı meydanda tekrar birlikteyiz. Bir kere daha bize inandınız, bize güvendiniz ve 2024’ün Mart ayındayız. Fatih Mahallesi yeniden bize inanıyor. Allah hepinizden razı olsun. Çerkezköy’de herkesin belediye başkanı olduk. Şimdi herkesin belediye başkanı olan bu kardeşiniz, 10 yıl boyunca bu memleketin çocukları için, çocuklarımız için yeni alanlar açan, park alanları yapan, hiç kimseyi unutmayan, eğitim alanları açan, parklarını, bahçelerini, zapt edilmiş parklarını çocuklarına armağan eden bir belediye olduk. Her an her zaman vatandaşıyla kucaklaşan, Ramazan geldiğinde iftar sofraları kuran, camilere, Edirne’ye, İstanbul’a hemşerilerini gönderen bir belediye olduk biz. Düğünde beraberdik, cenazede beraberdik, hüznü paylaştık, sevinci paylaştık, her anı paylaşan bir belediye olarak yolumuza devam ettik. 10 yıl boyunca Fatih Mahallesi’nde toplam 135 sokakta asfalt yol, beton yol çalışmaları yaptık. Ambardere bölgesinde soğuk asfalt çalışmaları yaptık. Fatih Mahallesi’ne 10 yeni parkı kazandırdık. Sokaklarda yeni düzenlemelerle Fatih Mahallesi’nde çalıştık. Çerkezköy’ün temel sorunlarına neşter vurmaya çalıştık. Fatih Mahallesi, alt yapı sorunlarından kötü anıları hafızasında bulunduran bir mahallemiz. 10 yıl sonra yeniden buradayım, bu meydandayım. Hemşerilerime verdiğim sözleri yerine getirmenin gururuyla buradayım” ifadelerini kullandı.

 

“AKLINCA AYRIMCILIK YAPIYOR ARKADAŞLAR”

Kızılpınar Kapalı Pazar Yeri’nde iftar programı düzenleyen Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Öğe’nin burada yaptığı “Bulunduğumuz pazar yerini bile önceki yıkılan pazar yerinin saçları ile yaptılar. Bu pazar yerine de “Kapalı Pazar yeri yaptık” diye övünen bir belediye yönetimi var.” sözlerine çok sert tepki gösteren Akay, “Çerkezköy’den bir pazarı sökmüşüz, Kızılpınar’a göndermişiz. Kızılpınar buna mı layıkmış demiş. Aklınca ayrımcılık yapıyor arkadaşlar. Çerkezköy’e yeni bir pazar yeri kazandırdık. Bataklık olarak teslim ettiniz bataklık olarak. Bataklık pazaryerini bu hemşerilerim güvenle kullanıyor. Oradan çıkarttığımız demirleri tabi ki yeni bir pazar yerinde kullanacaktık, Kızılpınar’da kullandık. Çöpe mi atsaydık. Tamamını yeniledik sadece demirini kullandık. Buradan bir ayrımcılık hissiyatı vermek üzere bu cümleleri kurmaya çalışıyorsunuz. Siz önce bataklık bıraktığınız, çamur içinde pazara gönderdiğiniz bu millete çıkın da bir hesap verin görelim bakalım. Beğenmediğin pazar yerini Çerkezköy Belediyesi’nden talep ettin biz de tahsis ettik ve akşam iftar yaptınız. Toplamışsın hemşerilerimi iftar vermişsin, Allah kabul etsin. Onu biz yaptık kardeşim. Şimdi Çerkezköy Kapalı Pazar Yerini istemişsiniz, verin tabi ki hemşerilerim iftar sofrasında buluşsun dedim. O pazar yerini de biz yaptık kardeşim. Biz Veliköy’de de iftar vermek istiyoruz demişler. Veliköy Düğün Salonu’nu istemişler. Verin, hemşerilerim iftar yapsın. Onu da biz yaptık ama. Ağlayayım mı güleyim mi. Atatürk Kültür Merkezi’ni istemişler tanıtım yapacaklarmış. Tabi ki verin duyursun dedik. Atatürk Kültür Merkezini de biz yaptık kardeşim. Hangi eseri bıraktınız, hangi eseri. Şimdi eğer arzu ederlerse Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne düğün salonu yaptık orası da çok güzel oldu. Buyursunlar iftar versinler. Hemen tahsis edeceğiz. Yetmez, yetmez Kızılpınar Düğün Salonumuzu inşallah Çarşamba günü açıyoruz. Orayı da istesinler, orayı da vereceğiz. Bu dönem iki yeni düğün salonu, geçen dönem bir yeni düğün salonunu Çerkezköy’e kazandırdık. Bu dönem inşallah Fatih Mahallesi’nde yarı açık düğün salonunu yapacağız. Aynı düğün salonundan İstasyon Mahallesi’ne yapacağız, Bağlık’a yapacağız. 5 yıl sonra buradayız, yine bekleriz.” diye cevap verdi.

“KENDİ YAPAMADIĞIN İŞLERİ YENİDEN BEN YAPACAĞIM DİYE ANLATMAYA ÇALIŞIYORSUN”

Kızılpınar’da suların üst katlara çıkmıyor yönündeki eleştirilere de cevap veren Akay, “Kızılpınar’da demişler ki alt yapısını yapacağız, sular yukarıya çıkmıyor. 2014 yılında AK Parti belediyeciliğinden Kızılpınar içme suyu hattını teslim ettiniz. Sonra aradan 5 yıl geçti içme suyu hattı iflas etti. Şimdi kendi beceriksizliğini, kendi yapamadığın işleri yeniden ben yapacağım diye anlatmaya çalışıyorsun. Yazık değil mi bu milletin parasına. Sizin yüzünüzden Kızılpınar’ı 50 kilometre daha kazacağız. Atatürk Viyadüğü yaptınız, yürümeye yan yolları yok. Yan yolları açtık, rahat rahat yürünür hale geldi. 2013 yılında Pınarca Deresini ıslah ettiler. Pınarca deresinin şimdi haline bir bakın. Ne diyeyim, Allah saklasın diyeyim sadece. Bu arkadaşlardan bu milleti Allah korusun diyeyim, başka da bir şey söylemiyorum ben” ifadelerine yer verdi.

“BU MİLLETİ SUYUN ALTINDA BOĞDUNUZ”

Öğe’nin 5 yıl AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı yaptığını hatırlatan Akay, “Ben 10 yıl belediye başkanlığı yaptım, bu arkadaş da 5 yıl ilçe başkanlığı yaptı. Bu memleketin bakanlıkları Türkiye’nin her yerinde yatırımlar yapıyor. 5 yıl boyunca şu toplu iğneyi alıp, buradan buraya koymak için bir mücadele verdim diyen bir arkadaşım çıksın da anlatsın bana. Çerkezköy’e ne kazandırdın? 5 yıl ilçe başkanlığı yaptın. Bak ben anlatıyorum, sana tahsis ediyorum. Siz ne yaptınız. Bırak yapmayı, bir de yapanlara mani oldunuz. Başka hiçbir şey yapmadınız. Bir video paylaşıyorlarmış. İki tane su birikintisi üzerinden zıplayan arkadaşlarım, size sesleniyorum. Sizin yüzünüzden bu memlekete, Fatih Mahallesi’nin hükümet binasının önünden Zodyak botlarla Ambardere’ye gönderdiniz kardeşim. Millet boğuldu, boğuldu. Bu milleti suyun altında boğdunuz. Bir karış suda üstünden atlamaya çalışıyorsunuz. Daha uzun atla, daha uzun atla. Bu milleti Zodyak botlara mahkum edenler bir karış suyu bana anlatamazlar, bu milleti de kandıramazlar.” dedi.

31 Mart seçimleri için destek isteyen Akay, “Her şey Çerkezköy için” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.