CHP, KENTAŞ’deki sahtecilik iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu

CHP, KENTAŞ’deki sahtecilik iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulundu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.01.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı, Çerkezköy Adliye Sarayı önünde bir basın açıklaması düzenleyerek Kapaklı Belediyesi iştirak şirketi KENTAŞ’deki sahte kaşe iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Adliye önünde düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz, “31 Mart 2019’da Kapaklı halkının bizlere verdiği muhalefet görevini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. İlk yıl belediye meclis üyeleriyle beraber KENTAŞ’nin gelir gider tablosuna dair bilgilendirme istedik. 150 bin TL gelir, 250 bin TL gider var demişlerdi. 2021 yılında tekrar sorduk, 250 bin TL gelir, 500 bin TL gider demişlerdi. 2022 yılında sorduğumuzda bize gelir gider verilmedi ve demirbaş alındığı söylendi. KENTAŞ bugüne kadar hep zarar etmiş bir şirket olarak görünüyor ancak ne hikmetse bütün ihaleleri ve doğrudan teminleri KENTAŞ almış görünüyor. Kır Düğün Salonu’ndan tutun da Ali Baba Parkı’na kadar, Çamlık’a yeşili katlederek yapılan gece konduya kadar KENTAŞ işletmektedir. Mantar yetiştireceklerini belirterek kurulan tesiste yine KENTAŞ’nin adı vardır. Avrupa’ya mantar ithal edip Kapaklı’nın ihtiyaçlarını mı karşılıyoruz? Ne bir mantar gördük, ne bir hizmet gördük.

“İDDİA DA OLSA ARAŞTIRILMASI GEREKMEKTEDİR”

2022 denetim komisyonlarında da belediye meclis üyelerimiz KENTAŞ ile ilgili bir şerh düşmüşlerdi. Bütün doğrudan teminleri KENTAŞ almıştır ve teklif veren firmaların hepsi aynıdır diyerek tutanaklara geçmiştir. Gelelim Havadis Gazetesi’ndeki habere. Habere göre KENTAŞ’de daha önceden çalışmış olan bir kişi, 270 adet sahte kaşenin üretildiğini ve yaklaşan denetimlerde bu kaşelerin kullanıldığını iddia etmişti. Her ne kadar iddia olsa da bunun araştırılması gerekmektedir. Önergelerden aldığımız cevaplar bizleri tatmin etmediği için adliye önünde bu konu hakkında şikayetimizi dile getirmek için bulunuyoruz.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

KENTAŞ ilk kurulduğunda tarım anonim şirketi olarak kurulmuştu, bugün maalesef çok farklı kulvarlarda çok farklı işler yapmakta. Müteahhitlik ve hatta emlakçılığa bile soyunmuştur. En yakın zamanda bu şirketin tekrar denetlenmesi, suç unsuru bütün verilerin tespit edilerek suçluların cezalandırılması için buradayız. Burada siyasi renkler fark etmeksizin doğrunun yanında olmak lazımdır. CHP olarak KENTAŞ hakkında suç duyurusunda bulunacağız.

“GERİYE DÖNÜK İNCELEME YAPILACAKTIR”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 2 meclis üyemiz denetim komisyonunda görevlerinin başında. Bu olayla ilgili denetim komisyonundaki arkadaşlarımızın hassasiyeti artmıştır, geriye dönük incelemeler yapılacaktır.

“KAPATILMASI İÇİN ÖNERGE VERECEĞİZ”

Mustafa Çetin’in bu konudan haberdar olmadığına dair beyanda bulunma hakkı yok, kendisi de kurucuların içindedir. Bugünkü açıklamamızdan sonra ve savcılığa sunacağımız belgelerden sonra muhtemelen KENTAŞ yönetimi değişir. İlk meclis toplantısında meclis üyelerimiz aracılığıyla KENTAŞ’nin bizi iflasa sürüklememesi adına kapatılmasıyla ilgili bir önerge vermeyi düşünüyoruz.”

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.