5. Kültür ve Sanat Festivali başlıyor!

5. Kültür ve Sanat Festivali başlıyor!
Yayınlama: 24.08.2023
A+
A-

Birbirinden güzel etkinlikler ve ünlü sanatçıların sahne alacağı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali 26 Ağustos Cumartesi günü başlıyor

26 Ağustos Cumartesi Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda düzenlenecek olan Sünnet Şöleni ile başlayacak Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’nde Hadise, Kurtalan Ekspres, Sagopa Kajmer ve Derya Uluğ gibi birbirinden ünlü sanatçılar sahne alırken, Uçurtma ve Bisiklet Şenlikleri, Streetball Turnuvası, Yoga Etkinliği, Zumba Şenliklerinin yanı sıra ünlü yazarların imza günleri de düzenlenecek.

FESTİVAL 26 AĞUSTOS CUMARTESİ BAŞLIYOR

Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’nin 26 Ağustos Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda düzenlenecek olan Sünnet Şöleni ile başlayacağını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Toplu Sünnet Şölenimiz için Belediyemize başvuran ve belirlenen ekonomik ve sağlık kriterlerine uyan 369 çocuğumuzun sünnetlerini Temmuz ayı içerisinde sağlıklı ve steril bir ortamda gerçekleştirdik. Sünnetleri gerçekleştirilen çocuklarımız için 26 Ağustos Cumartesi günü Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanımızda bir şölen düzenleyerek, sünnet olan yavrularımızın ve ailelerin mutluluklarına ortak olacağız” dedi.

ŞERMİN YAZAR VE AHMET ÜMİT İMZA GÜNÜ DÜZENLEYECEK

Sünnet Şöleni’nin ardından 26 Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali programı 28 Ağustos Pazartesi günü saat 16.00’da ünlü yazar Şermin Yaşar’ın Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde düzenleyeceği ve okurları ile bir araya geleceği imza günü ile devam edecek. Şermin Yaşar’ın imza gününün ardından 30 Ağustos Çarşamba günü saat yine 16.00’da Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde ünlü yazar Ahmet Ümit okurları ile imza gününde buluşacak.

HADİSE ZAFER BAYRAMI COŞKUSUNA ORTAK OLACAK

Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 30 Ağustos Çarşamba günü saat 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak olan ve Kentpark’ta sona erecek olan Fener Alayı düzenlenecek.  Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda olduğu gibi bu yıl da binlerce Çerkezköylü ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile Zafer Bayramının coşkusunu Fener Alayı ile birlikte yaşayacaklar. Fener Alayı’na katılan kortejin Kentpark’a varmasının ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay 30 Zafer Bayramı dolasıyı ise konuşma yaptıktan sonra sahneye ünlü sanatçı Hadise çıkacak. Söyleyeceği birbirinden güzel şarkılar ile 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına renk katacak olan Hadise’nin konserinin Trakya’ya damga vurması bekleniyor.

31 AĞUSTOS’TA SAHNE KURTALAN EKSPRES’İN

31 Ağustos Perşembe günkü festival programında ise ilk olarak sahneye saat 18.00’de DJ Mücahit çıkarak Kentpark’ta hayranları ile buluşacak. Ardından saat 19.00’da Raca, Genco, DJ Dead, Can Göksel, Vesta ve Terapi, saat 20.00’de ise Maalesef Band adlı grup sahneye çıkarak gençler ile buluşacak.  Gecenin finalinde ise saat 21.00’de ünlü grup Kurtalan Ekspres sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatacak.

SAHNEDE SAGOPA KAJMER

Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali 1 Eylül Cuma günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetball Turnuvası’nın başlaması ile devam edecek. Ardından saat 19.30’da yine Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Yoga Etkinliği düzenlenecek. Gecenin sonun da ise Türkiye’nin ünlü RAP’çilerinden Sagopa Kajmer saat 21.00’de Kentpark’ta sahne alarak, birbirinden güzel şarkılarını Çerkezköylüler için söyleyecek.

2 EYLÜL CUMARTESİ SAHNEYE DERYA ULUĞ ÇIKACAK

Festival 2 Eylül Cumartesi günü saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda yapılan Streetball Turnuvası’ndaki müsabakalar ile devam edecek. Yine aynı saatte ünlü yazar Ataol Behramoğlu Andon Arakelyan Kent Kütüphanesi’nde okuyucuları ile buluşacak ve imza günü düzenleyecek. Gecenin sonunda ise Kentpark’ta saat 19.00’da ünlü ses sanatçısı Derya Uluğ sahne alarak, Çerkezköy halkına unutulmaz bir gece yaşatacak.

BİSİKLET VE UÇURMA ŞENLİKLERİ 3 EYLÜL PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’nin son günü olan 3 Eylül Pazar günü festival programı saat 15.00’te Kentpark’ta başlayıp Kuşbahçe Mevkii’nde sona erecek olan Bisiklet Şenliği ile başlayacak. Bisiklet Şenliği’ne katılan Çerkezköylü bisiklet tutkunlarının etkinlik alanına varmasının ardından saat 15.30’da Kuşbahçe Mevkii’nde Uçurtma Şenliği düzenlenerek, binlerce rengarenk uçurma gökyüzüne salınacak. Festival saat 16.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda Streetbal Turnuvası’nın final müsabakalarının oynanması ve ödüllerinin verilmesinin ardından yapılacak olan Zumba Etkinliği ile sona erecek.

“TÜM HALKIMIZ DAVETLİ”

Birbirinden renkli ve güzel etkinliklerin yapılacağı, ünlü sanatçıların sahne alacağı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’ne tüm Çerkezköy ve Trakya halkını davet eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “8 gün sürecek olan ve birbirinden güzel etkinlikler ile halk konserlerimizin yer aldığı Çerkezköy Belediyesi 5. Kültür ve Sanat Festivali’ne tüm halkımız davetlidir. Gelin Festival coşkumuzu hep birlikte yaşayalım” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.