Yontar: Misafir öğrencilerden yemek ücreti almak nasıl bir zihniyettir?

Yontar: Misafir öğrencilerden yemek ücreti almak nasıl bir zihniyettir?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.11.2023
A+
A-

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, KYK Hacı İlbey Öğrenci Yurdu’nda kalan misafir kayıtlı öğrencilerin yemek hizmetinden faydalanamamasını TBMM’de dile getirdi. Yontar, “Bu eşitsizliğin acilen giderilmesini talep ediyorum” dedi

Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim görüp Karaağaç’ta bulunan KYK Hacı İlbey Öğrenci Yurdu’nda kalan misafir öğrencilere yemek verilmemesinin yankıları sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Türkiye Büyük Millet Meclisi oturumunda söz alarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne seslendi.

Vekil Yontar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Saray Meslek Yüksekokulunda okuyan 50 öğrenci Saray ilçemizde KYK yurdu olmadığı için Kapaklı Karaağaç’ta yer alan KYK yurdunda misafir öğrenci olarak kalmaktadır. Yurtta Çerkezköy ve Saray Yüksekokullarında okuyan öğrenciler kalmakta ve aynı ücreti ödemektedirler. Yemek yemeye gelince Saray’daki öğrenciler “misafir öğrenci” denerek kendilerinden günlük 120 lira alınmaktadır. Aylık 3.600 liraya tekabül eden bu ücret öğrenci ve aileleri için büyük bir yüktür. Çerkezköy Yüksekokulu öğrencileri bedava yemek yerken Saray Yüksekokulundaki öğrencilerden ücret almak nasıl bir zihniyettir, anlamak mümkün değil. Öğrencilerin arasındaki bu eşitsizliğin acilen giderilmesini ve Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün bu yanlıştan dönmesini öğrencilerimiz adına talep ediyorum.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.