Yontar: Kimya öğretmenleri atama bekliyor

Yontar: Kimya öğretmenleri atama bekliyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 26.10.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, liselerde kimya derslerinin boş geçtiğini belirterek, kimya öğretmenlerin 3 bin atama beklediğini söyledi

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda söz aldı. Okullarda kimya derslerinin boş geçtiğine dikkati çeken Yontar, “Mail kutularımıza her gün atanamayan öğretmenlerle ilgili yüzlerce mesaj geliyor ve hepsi bir umut atama bekliyor. Kimya öğretmenleri de atama bekleyen öğretmenler grubu arasında. Binlerce kimya öğretmeni yıllardır emek verdiği hâlde, sınavlardan yüksek puan aldığı hâlde boş olan kadrolara atamaları yapılmıyor.” dedi.

Liselerde kimya derslerinin boş geçtiğini veya ücretli öğretmenlik sistemiyle öğretmenlerin güvencesiz ve zor şartlarda çalıştırıldığını kaydeden Yontar, “Çoğu okulda da kimya derslerine farklı branş öğretmenleri giriyor. Kimya öğretmenleri adaletli bir atama yapılmasını, farklı işlerde çalışmak istemediklerini ve en az 3 bin atamanın yapılmasını bekliyorlar. Millî Eğitim Bakanlığını göreve davet ediyorum.” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.