Yılmaz: Esnaf Odası ile birlikle ortak projeler hazırlayacağız

Yılmaz: Esnaf Odası ile birlikle ortak projeler hazırlayacağız
Yayınlama: 05.10.2022
A+
A-

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Zümbül’ü ziyaret eden Çerkezköy TSO başkan adayı Yılmaz, seçilmeleri durumunda esnaf odası ile birlikte ortak projeler hazırlayıp, esnafın lehine olacak çalışmalar yapacaklarını söyledi. Yılmaz, “Biz biriz. Karma Sanayi Sitesi projemiz ile inşallah esnaf arkadaşlarımızı da 250 metrekareye kadar dükkan sahibi yapacağız.” dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın mavi liste başkan adayı Rahmi Yılmaz ve ekip arkadaşları, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti. Yılmaz ve beraberindekileri oda başkanı Erkan Zümbül ve başkanvekili Necati Aksu karşıladı.

“HAK EDEN KAZANSIN”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zümbül, “Çıktığınız yolda başarılar dilerim. İş insanlara dokunmakla oluyor. Birebir temas çok önemli. İnşallah hayırlısı olur. Önemli olan seçime insanların rağbet göstermesi. Hak eden kazansın.” dedi.

“İNŞALLAH SİZİN GİBİ BİZ DE DEMOKRATİK BİR ORTAMDA SEÇİMİMİZİ YAPARIZ”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, vergi kontrolü için ilana çıktığını hatırlatan Yılmaz, “Oda üyelerimize çağrıda bulunalım. Mutlaka kontrollerini yapsınlar. İlana yeni çıkıldığı için 30 günlük süre var. Benim tahminime göre 6 ya da 13 Kasım’da seçim olacaktır. Gönül isterdi ki mevcut ÇTSO yönetimi süreci bu kadar uzatmasaydı ve Çorlu ve Tekirdağ gibi bizde seçimi tamamlayabilseydik. Demokratik bir seçim olması ve katılım yüksek olmanı istiyoruz. Herhangi bir baskı olmadan bir seçim istiyoruz. İlçe seçim kurulumuzun en olumlu kararı vereceğini düşünüyorum. İnşallah sizin gibi biz de demokratik bir ortamda seçimimizi yaparız.” dedi.

“İŞBİRLİĞİ YAPARAK ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ”

“Bu bir hizmet yarışı” diyen Yılmaz, “İnşallah mavi listenin genç arkadaşları yönetimi kazanması ile birlikte sizlerle ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’ın gelişimi için hep birlikte çalışacağız. Fikir alışverişinde bulunacağız. Yeşilin, doğanın korunması için, sanayiyi nasıl kontrol edebiliriz bu konuda birlikte hareket edeceğiz. Uyumlu bir ekiple inşallah birlikte çalışacağız. İşbirliği yaparak çözümler üreteceğiz.” ifadelerini kullandı.

ARA ELAMAN KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ

Zümbül, birçok işyerinin ara elaman konusunda sıkıntılar yaşandığını hatırlattı. Bunun üzerine Yılmaz, “Kime gidiyorsak çırak yok diyor. Biz bunları Allah nasip ederse birlikte göreve gelebilirsek meslek liseleri ile Karma Sanayi Sitesinde kurulacak çıraklık eğitim merkezi ile bu işi çözmemiz lazım.” dedi.

“ARAÇLAR ÇERKEZKÖY’ÜN İÇİNE GİRMEDEN GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPIYOR”

Çerkezköy esnafının sanayiden yeterince gelir elde edemediğini belirten Zümbül, “Çerkezköy sanayi yeri. Çerkezköy’deki esnafımızın elverişli dükkanları olmasını istiyoruz. Ama kendimize ait elverişli yerimiz yok. Odalar bir araya gelerek güçlerimizi birleştirerek böyle bir işyerleri yapabiliriz. Esnafımız sanayiden para kazanamıyor. Binin üzerinde fabrika var. Buradaki araçlar Çerkezköy’ün içine girmeden giriş-çıkış yapıyor. Bu araçlar gelemeyince sanayi sitemizdeki esnafımızda iş yapamıyor. Araç sürücüleri Çorlu ya da İstanbul istikametine gidiyor. Bunu bölgemize çekmemiz lazım.” dedi.

“ÇERKEZKÖY, KAPAKLI VE SARAY İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Bu konuya katıldığını belirten Yılmaz, “Başkanım çok doğru söylüyor. Özelikle Kızılpınar, Veliköy ve Karağaç’ta araçların zor gittiği yerlerde işyerleri var. Hepsi dağınık ve plansız. Apartman atlarında sanayi dükkanları var. Bu işin çok daha planlı, düzgün, en azından temiz ve herkesin kolay ulaşabileceği bir alanda olması için Karma Sanayi projemiz var. Planladığımız yeri alabilirsek bu yer şehir merkezine de yakın. Birlikte çalışma yaparız. Esnaf arkadaşlara 250 metrekare yer sağlayabiliriz. Hepimiz buranın havasını soluyoruz. Taşın altına hep birlikte elimizi koyacağız. Biz size destek olacağız. Sanayicilerimizle de görüşüyoruz. Onlarda taşın altına elini koyacak. Yaşanabilir Çerkezköy, Kapaklı ve Saray için birlikte mücadele edeceğiz. Esnaf odamız ile birlikte ortak projeler hazırlayacağız” dedi.
Ziyaret, karşılıklı temenniler ve toplu fotoğraf çekimini ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.