CHP Kapaklı’da kulisler hareketli: İlçe başkanı kim olacak?

CHP Kapaklı’da kulisler hareketli: İlçe başkanı kim olacak?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.06.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi’nde tepeden yerele değişim sürecine gidildiği şu dönemde, gözler CHP Kapaklı ilçe teşkilatına çevrildi. İlçe başkanlığı seçimlerinde CHP’de iki isim öne çıkıyor.

28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkezde ve yerel teşkilatlarda değişime gidiyor. Genel Kurul öncesi yaşanan değişimde, mevcut ilçe başkanlarının çoğunun tekrar aday olmayacağı iddia ediliyor. Saray’da gerçekleşen istifanın ardından, ilçe teşkilatlarındaki kulisler ise epey hareketli günler yaşıyor.

ERDİNÇ YILMAZ’IN YERİNE ADNAN DEMİRDÖĞEN

2020 yılında gerçekleşen CHP Kapaklı ilçe teşkilatının kongresinde bayrağı devralan Erdinç Yılmaz’ın bu kongrede aday olmayacağı öğrenildi. Konuyla ilgili irtibata geçtiğimiz Yılmaz, “CHP’de herkesi kucaklayıcı bir başkan profili görürsem aday olmam. Arkadaşımızı desteklerim.” dedi. Yılmaz’ın ve Tekirdağ CHP eski milletvekili Candan Yüceer’in, CHP Kapaklı ilçe başkanlığı için ilçe yönetiminde bulunan Adnan Demirdöğen’i destekleyeceği öğrenildi.

DENİZ BİLGE DE YARIŞA KATILACAK

Genel seçim sürecinde sergilediği performansla teşkilatın gözdelerinden CHP Kapaklı Kadın Kolları Başkanı Deniz Bilge’nin de, ilçe başkanlığı için yarışacağı iddia edildi. Bilge’nin bir süredir adaylık için çalışma yürüttüğü CHP kulislerinde konuşuluyordu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.