Yaz spor okulunda eğitimler başladı

Yaz spor okulunda eğitimler başladı
spot_img
Yayınlama: 10.07.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Yaz Spor Okulu, 29 Ekim Spor Kompleksi’nde düzenlenen açılış programı ile başladı. 20 branşta düzenlenen Yaz Spor Okuluna 3 bin 200’ü aşkın öğrenci kayıt yaptırdı

ÇOCUKLAR ZUMBA YAPARAK EĞLENDİ

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iki dönem halinde düzenlenen Yaz Spor Okulu açılış programı öncesinde kayıt yaptıran tüm çocuklara kıyafetleri teslim edildi. Kıyafetlerini alan çocuklar daha sonra Zumba Kids Eğitmeni Habibe Gülper tarafından gerçekleştirilen Zumba etkinliğinde eğlenceli anlar yaşadı. Yüz boyama etkinliğinin de yapıldığı açılış programında çocuklar, animatörler eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak Yaz Spor Okulu’na keyifli bir başlangıç yaptılar.

20 BRANŞTA EĞİTİMLER VERİLECEK

Açılışta kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Toplam 20 branşta düzenlenen Yaz Spor Okulumuzda bu yıl öğrencilerimize Futbol, Kız Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Badminton, Kort Tenis, Okçuluk, Halk Dansları, Kung Fu, Güreş, İşaret Dili, Judo, Karate, Satranç, Muay Thai, Atletizm, Bale, Temel Hareket Eğitimi ile Özel Çocuklar İçin Fiziksel Eğitim ve Spor branşlarında kurslar verilecek” dedi.

İKİNCİ DÖNEM 31 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

İlk dönemi 28 Temmuz Cuma günü sona erecek olan Yaz Spor Okullarında, konusunda uzman eğitmenlerin eğitim vereceğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Yaz Okulu kurslarının öğrenciler için katkılı olacağına inandığını ifade etti. Toplam 20 branşta düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza katılan öğrencilere ve velilere hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Akay, “Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okulumuza 3 bin 200’den fazla öğrencimiz kayıt yaptırdı. İlk dönemi 28 Temmuz’da sona erecek olan Yaz Spor Okulumuzun, ikinci dönemi 31 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olup, 18 Ağustos Cuma günü sona erecek” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZE VE EĞİTMENLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Çerkezköy Belediyesi 9. Yaz Spor Okulu’nda Halk Dansları, İşaret Dili ve Bale kurslarının Belediye Hizmet Binasında Çok Amaçlı Salon’da verileceğini sözlerine ekleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Satranç kursumuz Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kort Tenis kursumuz Tepe Piknik Alanı’nda, diğer bütün kurslarımız ise 29 Ekim Spor Kompleksi’nde verilecek. Bu vesile ile bir kez daha 9. Yaz Spor Okulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize ve eğitmenlerimize başarılar diliyorum. Ayrıca bizlere güvenerek çocuklarını Yaz Spor Okulu kurslarımıza kayıt ettiren tüm velilerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

spot_img
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.