Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi büyük ilgi görüyor

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi büyük ilgi görüyor
Yayınlama: 17.07.2023
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, vatandaşların spor yapabilmelerini ve sosyalleşebilmelerini sağlamak amacıyla hizmete açılan Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, sunduğu imkanlarla vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Hizmete açılan Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinde yüzme havuzu, fitness ve halı saha alanında faaliyet gösteriliyor.  Spor kompleksi yaz yüzme okulları ve futbol okulları ile gençlerin en iyi imkanlarda spor yapabilmelerine olanak sağlıyor.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZI BU İMKANLARDAN FAYDALANMALARI İÇİN SPOR KOMPLEKSİNDE BULUNAN FİTNESS SALONU, HALI SAHA, BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHALARIMIZDA SPOR YAPMAYA DAVET EDİYORUM”

Hizmete açıldığı günden bugüne vatandaşlardan yoğun ilgi gören Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk. Birçok alanda olduğu gibi spor alanında da önemli yatırımları ve projeleri hayata geçirdik. Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi de bu kapsamda ilçemizde hayata geçirdiğimiz önemli yatırımların başında geliyor. Geçtiğimiz yıllarda Muratlı ilçemize gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerden birinde çocukların, havuz haline getirilmiş bir kamyon kasasında yüzmeye çalıştıklarını gördüm. Daha o gün çocuklarımıza yüzme havuzu yapma sözü verdim.

Hiç vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başladık ve Muratlı ilçemize 2019 yılında bir Yarı Olimpik Yüzme Havuzu kazandırdık. Daha sonra aynı yerleşke içerisinde Muratlı Spor Kompleksimizi inşa ettik.  Şimdi tesisimizde yüzme yaz okulu ve futbol okulu olarak eğitim vermekteyiz. 3 dönem şeklinde yapılan kurslarımızın ilk dönemi 21 Haziran’da başladı. Birinci dönemde 118 çocuğumuz eğitim alıyor.  2. dönem için kayıtlarımızın sayısı da 200’e ulaştı. Futbol kurslarımızın 1. döneminde yaklaşık 100 çocuğumuz ve 30’ a yakın kız çoğumuz da futbol kursunda futbol eğitimi aldı. Yüzme derslerimiz sabah 10.00-14.00 saatleri arasında veriliyor. Havuzumuz 14.00-18.00 saatleri arasında da halka açık şekilde hizmet veriyor. Havuz ve halı sahamız dışında basketbol ve voleybol alanımız da vatandaşlarımızın hizmetine açık durumda. Yeni açılmasına rağmen fitness salonumuza da yoğun bir ilgi var. Şu an yaklaşık 60 üyemiz var ve her geçen gün bu sayı artıyor. Şimdi bu büyük ve modern tesiste her yaştan vatandaşlarımız spor yapıyor. Daha da önemlisi geleceğin yüzücüleri ve sporcuları burada yetişiyor. Ben tüm vatandaşlarımızı bu imkanlardan faydalanmaları için Spor Kompleksinde bulunan fitness salonu, halı saha, basketbol ve voleybol sahalarımızda spor yapmaya davet ediyorum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.