Vali Soytürk’ten çağrı: 112 hattını gereksiz yere meşgul etmeyelim

Vali Soytürk’ten çağrı: 112 hattını gereksiz yere meşgul etmeyelim
spot_img
Yayınlama: 13.02.2024
A+
A-

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, “112 hattı zaman zaman gereksiz yere meşgul ediliyor. Acil çağrıların gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaşması için 112 hattını gereksiz yere meşgul etmeyelim.” çağrısında bulundu.

Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de kullanılan 112 acil çağrı numarasının farkındalığını artırmak amacıyla her yılın 11 Şubat günü “112 Günü” olarak anılıyor.  Bu kapsamda Tekirdağ 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Selma Ergönül ve 112 Acil Çağrı Merkezi personeli, Valin Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaretleri sırasında konuşan Vali Soytürk; “Acil durum çağrısı yapma halinde vatandaşlarımızın birden çok numara yerine tek bir numarayı öğrenmeleri ve acil yardım çağrısı alındıktan sonra en kısa sürede olay mahalline ya da acil durumdaki kişiye ulaşabilmesi amacıyla acil yardım telefonları tek numarada toplanmıştır. Bu numara 112’dir. 112 hattı zaman zaman gereksiz yere meşgul ediliyor. Acil çağrıların gerçekten ihtiyacı olan kişilere ulaşması için 112 hattını gereksiz yere meşgul etmeyelim.” dedi.

spot_img
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.