Uruk: Vatandaşımızın yüzü gülecek

Uruk: Vatandaşımızın yüzü gülecek
Yayınlama: 26.04.2023
A+
A-

Hayrabolu’da seçim çalışmalarını sürdüren CHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Mustafa Ülkem Uruk, hayat pahalılığı ve artan gıda fiyatları nedeni ile vatandaşların artık kilogram yerine tane ile alış veriş yaptığını belirterek, “14 Mayıs’ta inşallah bu devran dönecek. Vatandaşımızın yüzü gülecek. Halkımız temel gıda fiyatları altında ezilmeyecek” dedi

Hayrabolu Kapalı Pazar Yeri’ni ziyaret eden ve burada vatandaşlar ile sohbet eden CHP Tekirdağ Milletvekili Adayı M. Ülkem Uruk, “Eskiden vatandaşlara siyasiler ekonomiyi anlatırdı. Şimdi tam tersi olmuş, selam verdiğimiz her vatandaşımız hayat pahalılığından, temel gıda maddelerine ulaşamamaktan, alım gücünün düştüğünden, evinin en temel ihtiyaçlarını karşılayamamaktan şikayetçi durumda” dedi.

MUTFAKLARDA TENCERE KRİZİ YAŞANIYOR

4 kişilik bir ailenin haftalık sebze, meyve gibi temel ihtiyaçlardan oluşan pazar alış verişi maliyetinin haftalık 500 TL civarında olduğunu belirten Uruk, “Patates 15, kuru soğan 25 TL. Maalesef Anadolu’daki tabiri ile ‘Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana.’ Maalesef artık vatandaşlarımız bunları kilo ile değil tane ile almak zorundalar. Bu zalim iktidarın uyguladığı basiretsiz ve beceriksiz ekonomik ve tarım politikalar sonucu geldiğimiz noktada evlerin mutfaklarında yangın var ve tencere krizi yaşanıyor. Anneler çocuklarının okul beslenmesine bile artık yetişmekte zorlanıyor. Çok üzülerek söylüyorum ki babalar eşlerine ve çocuklarına karşı mahcubiyet yaşıyor. Bir çok hane için artık kırmızı eti bırakın, beyaz et tüketmek bile hayal oldu” dedi.

VATANDAŞ İNİM İNİM İNLİYOR

Artan enflasyon karşısında vatandaşın alım gücünün tükendiğini kaydeden CHP Milletvekili Adayı Uruk, “Artık maalesef vatandaşlarımız bulundukları kentlerde market market gezerek bir ürünü 25 kuruş, 50 kuruş daha nasıl ucuza alırız hesabını yapıyorlar. Yağmur, çamur demeden, soğuğa aldırmadan bir ekmeği 1 TL, 2 TL daha nasıl ucuza alıp, soframıza koruz hesabını yapıyorlar. İşçi perişan, çiftçi perişan, memur perişan, emeklinin durumu içler acısı. İktidara yakın bir avuç zümre saltanat kayığının keyfini yaşarken, toplumun diğer kesimleri artan enflasyon, yoksulluk karşısında inim inim inliyor.  22 yılın sonunda AKP iktidarının halkımıza reva gördüğü ekonominin özeti bu” dedi.

BU BOZUK DÜZEN YIKILACAK

Vatandaşlarımızın 14 Mayıs’ta bu bozuk düzene dur diyeceğini belirten CHP Adayı Ülkem Uruk, “14 Mayıs akşamı sandıklar açıldığında bu bozuk ve kirli düzen yıkılacak ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı seçilecek ve Millet İttifakı TBMM’de çoğunluğu elde edecek.  Millet İttifakı’nın hayata geçireceği projeler ve sosyal politikalar ile dar gelirli ve yoksul ailelerin alım gücü yükselecek, mutfakta anneler çocuklarının istediği yemekleri yapabilecek, babalar ise eşlerine ve çocuklarına karşı artık mahcubiyet yaşamayarak istediklerini alabilecekler” diye konuştu.

Kapalı Pazar yeri ziyaretinde vatandaşlar tarafından sevgi seli ile karşılanan CHP Milletvekili Adayı Uruk daha sonra esnaf ve kahvehane ziyareti yaparak, destek istedi. Uruk’un Hayrabolu ziyaretine CHP İlçe Başkanı Fatih Ertem, Kadın Kolları Başkanı Selime Altınok, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sabahattin Çalışkan, önceki dönem Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Hacet te katılarak, vatandaşlardan destek istediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.