TUAP çalışmaları devam ediyor

TUAP çalışmaları devam ediyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.07.2023
A+
A-

Tekirdağlıların ulaşımda yaşadığı sorunları ön sıraya koyarak bir plan hazırlamak için harekete geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Ulaşım Ana Planı (TUAP) hazırlanması çalışmalarına hız verdi

Ana hizmet binası Hasan Ali Yücel Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda; TUAP çalışmaları ile ilgili yüklenici firma KAİSER tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Genel Sekreter Yardımcıları ve ilgili daire başkanlarının katılımında TUAP içeriği ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Kent içi ulaşımla ilgili sorunların tespiti ve bu sorunlara bir sistem bütünlüğü içerisinde çözümler geliştirilmesi, bütünleşmiş bir ulaşım sisteminin hayata geçirilmesi ve kentin gelecekteki ulaşım sistemlerinin insanların ekonomik, hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşımına öncelik verilecek şekilde planlanması amacıyla uygulamaya koyduğu İl Geneli Ulaşım Ana Planı Planı ile birlikte Tekirdağ ulaşımında yeni bir sayfa açılacak.

TUAP, TEKİRDAĞ ULAŞIMININ RÖNTGENİNİ ÇEKEREK ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ SUNACAK

Tekirdağ Ulaşım Ana Planı (TUAP) çalışmaları; kentin mevcut durumdaki ulaşım ihtiyaç/talepleri ve gelecekteki olası ulaşım ihtiyaç/talep tahminleri ile kent ve yakın çevresinin ulaşım sistemini, ulaşım ağını, standart ve kapasiteleri ile ulaşımın türlere dağılımını, kara, deniz ve hava ulaşımı ve bu ulaşım türlerinin birbirleriyle entegrasyonunu, bu türlere ait transfer noktalarını, depolama ve aktarma merkezlerini, ticari yük koridorlarını ve toplu taşıma güzergâhları ile otopark, bisiklet ve yaya yolları, erişilebilirlik ve trafik konularında gereken ayrıntıları belirleyen, toplu taşımaya ağırlık veren ve öncelikli kılan, kısa ve uzun dönemde ulaşım türlerine ait sorunlara çözüm önerilerini kapsamaktadır.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ULAŞIM ANA PLANI İLE ÇOK KAPSAMLI BİR ULAŞIM STRATEJİSİ ORTAYA KOYMAYI HEDEFLİYORUZ”

Yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yaptıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ’ın gelecekteki ulaşım planlamasını ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Kentin mevcut durumdaki ulaşım ihtiyaçları ile geleceğe yönelik ulaşım taleplerini göz önünde bulundurarak çok kapsamlı bir ulaşım stratejisi ortaya koymayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüttüğümüz Tekirdağ Ulaşım Ana Planı çalışmalarına sona yaklaştık. Yüklenici firma yetkilileri ile durum değerlendirmesi yaptık. Bundan sonra da ulaşım alanında olduğu gibi diğer alanlarda da ilkleri gerçekleştirmeye ve vatandaşların yaşamaktan keyif aldığı bir Tekirdağ’ı ortaya çıkarmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.