TİP, Çerkezköy adayını belirledi

TİP, Çerkezköy adayını belirledi
Yayınlama: 10.02.2024
Düzenleme: 10.02.2024 13:15
A+
A-

Erkan Özgür Mutlucan, Türkiye İşçi Partisi (TİP)’in Çerkezköy Belediye Başkan Adayı oldu. Mutlucan, geçtiğimiz genel seçimlerde TİP 8. Sıra Tekirdağ Milletvekili Adayıydı

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde partilerin aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda TİP’in Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Erkan Özgür Mutlucan oldu. Mutlucan, geçtiğimiz genel seçimlerde TİP 8. Sıra Tekirdağ Milletvekili Adayıydı.

Adaylığının kesinleşmesinin ardından açıklamada bulunan Mutlucan, “Halk yararına hizmet, adil bir şekilde kaynakların dağıtılması ve eşitlik ilkesinin ön planda olacağı, emeğin yanında, rantın ve rantçının karşısında bir belediyecilik vadediyoruz. Sağlık hizmetleri, eğitim, ulaşım ve temel altyapı konularında halkın eşit şekilde faydalanabileceği programlar yürütülerek, katılımcı bir yönetim anlayışının benimseneceği, yerel halkın karar süreçlerine etkin bir şekilde katılımı sağlayacağı bir belediyeciliğe olan hasretinizi biliyoruz. Şimdiye kadarki seçimlerde, sandık başına giden halkın seçeneksiz kaldıkları için vermiş oldukları oyların hiçbir karşılığı olmadığına her defasında tanık olduk. Çerkezköy halkı, çaresiz, seçeneksiz ve sahipsiz değildir. Bu ülkenin, önceliği halkın çıkarları olan, rant ve rantçının karşısında dimdik duran, liyakat sahibi evlatları olduğunu TBMM çatısı altında gösterdik.  Sevgili Çerkezköy halkının bugüne kadar hak ettiği halde, bir türlü alamadığı hizmetleri almak için gereğini sandık başında yapacağına canı gönülden inanıyorum. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi Tekirdağ/Çerkezköy Belediye Başkanlığı adaylığımı basına ve kamuoyuna ilanen duyururum.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.