Servis şoförünün ifadesi ortaya çıktı: Demek ki geçmemek gerekiyormuş

Servis şoförünün ifadesi ortaya çıktı: Demek ki geçmemek gerekiyormuş
Yayınlama: 06.09.2021
A+
A-

Ergene’de yaşanan tren kazasına karışan servis şoförü Bilal Küllü’nün ifadesi ortaya çıktı: “Ya bariyerlere vuracaktım ya da hemzemin geçitten geçecektim”

Hastanedeki tedavisinin ardından Ergene Jandarma Komutanlığı tarafından gözaltına alınan sürücü Billa Küllü (51) çıkarıldığı Çorlu Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklandı.

Küllü, ifadesinde bariyerleri son anda fark ettiğini söyleyen Küllü, “Ya bariyerlere vuracaktım ya da hemzemin geçitten geçecektim” dedi.

DHA’ın haberine göre Küllü, ifadesinde özel bir firmada sigortasız olarak çalıştığını belirterek, kullandığı minibüsle servis taşımacılığı yaptığını söyledi. Kazanın olduğu gün saat 07:00 sıralarında mahalleleri dolaşarak çalışanları servis aracına alıp fabrikaya götürmek üzere yola çıktığını anlatan Küllü şunları söyledi:

“Minibüste 12 veya 13 yolcu vardı. Velimeşe Mahallesi’ne seyir halindeyken, ışıklar istikametine yeşil yanıyordu. O yol seyir halinde devam ediyordu, sol tarafa Velimeşe Mahallesi’ne dönecek araçlar için kırmızı ışık yanıp yanmadığını görmedim. Sarı ve siyah renkli araçlar gördüm. Ben deve boynu şeklindeki Çerkezköy istikametine verilen yeşil ışığı gördüğüm için önümdeki araçlar da durduğu için, ‘Neden yürümüyor’ diye korna çaldım. Önümdeki araç yürümedi geri vitese taktım o aracın sağından geçerek sola döndüm. Velimeşe istikametine giderken tren yolu hemzemin geçitte bariyerleri gördüm.“

“TRENİ GÖRMEDİM, SES DUYMADIM”

Ben bariyerlerinin birini geçip tren rayının üzerine vardığımda da treni görmedim. Ben ışık da görmedim. Tren yolundaki hemzemin geçitteki sesleri, yani trenin geldiğine dair ikaz sesini de duymadım. Minibüse trenin çarptığını da hissetmedim. Ben gözlerimi açtığımda kaza yaptığımı anladım. Benim şoför yan koltuğumda yolcu yoktu. Bende kemer takılı değildi.”

Bariyerin kapalı olduğunu bariyere yaklaştığında gördüğünü belirten Küllü, “Bariyere çarpmamak için hemzemin geçitten geçmeye çalıştım” dedi.

GÜNDE SEKİZ DEFA GEÇİYORMUŞ

Küllü, “Daha önce bu hemzemin geçitten bariyerler kapalıyken geçtiniz mi” sorunsuna ise şöyle yanıt verdi: “Ben 4,5 yıldır bu fabrikaya yolcu taşıyorum, günde sekiz defa hemzemin geçitten minibüsle geçiyorum. Bu yoldan daha önce başka araçların geçtiğini gördük. O gün de ben geçtim. Demek ki geçmemek gerekiyormuş, araçtaki yolcuların hepsini çok yakından tanıyordum. Kazanın oluşmasından dolayı pişmanım.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.